Valeria Kiisk: otsime lahendusi kapitaliturgude kitsaskohtadele

Redgate’i partneri ja FinanceEstonia kapitaliturgude töörühma juhi Valeria Kiisa sõnul on positiivne, et ettevõtted kaasavad raha ja investorid investeerivad. Positiivne on ka investeerimiskonto süsteemi laiendus ja prospektivaba rahakaasamise künnise viimine kaheksa miljoni euroni.

“Teeme tööd, et tagada paremaid rahastusvõimalusi ettevõtetele ja uusi investeerimisvõimalusi inimestele. Töös on kapitaliturgude hetkeseisu ja kitsaskohtade kaardistus, arutelu debt push-down‘i ümber ning diskussioon mõõdikute üle, millega kapitaliturgude arengut mõõta,” ütles Kiisk.

Töörühmale on oluline kapitaliturgude strateegia väljatöötamine ja elluviimine. Samuti on pikalt seistud riigiettevõtete aktsiate ja võlakirjade aktiivsema avaliku pakkumise ja riigivõlakirjade noteerimise eest jaeinvestoritele. Oluliseks teemaks on ka krediidiandjate võlakirjade noteerimise lubamine kohalikul börsil, pensionisüsteemi lisavahendite kaasamine tööandjate ja töötajate poolt ning laiemalt Eesti inimeste finantskirjaoskuse parandamine.