Ettevõtte rahastamine

Oleme kapitali kaasamise valdkonna suunanäitaja: meie ulatuslik kogemus aitab tagada parima teenuse kliendile. Leiame töötavaid lahendusi Balti väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele nende kasvu rahastamiseks.

Võimalused

Laenud

Balti ettevõtete üheks levinud kasvukapitali kaasamise vormiks on laen, kus investori ja ettevõtte vahel sõlmitakse kahe- või mitmepoolne laenuleping. Sellist rahastamise vormi kasutatakse peamiselt tehingute või kasvule suunatud investeeringute finantseerimiseks. Loome investoritele võimaluse investeerida valitud ettevõtete laenudesse.

Loe lähemalt

Võlakirjad

Võlakirjad pakuvad võimalust investeerida fikseeritud tähtaja ja tulususega – tüüpiliste võlakirjade puhul makstakse investoritele perioodilist varem määratud intressi ning lõpptähtajal tagastab emitent lisaks viimasele intressimaksele ka põhiosa. Võlakiri erineb laenust standardiseeritud tingimuste poolest, mis muudab investeerimise (võlakirjade ostu-müügi) protsessi lihtsaks ja võimaldab paljude investorite üheaegset kaasamist. Balti kapitaliturgudel on levinud võlakirjade esmapakkumised nii mitte-avalikul kui avalikul moel koos börsil noteerimisega.

Loe lähemalt

Mezzanine

Mezzanine laen on Balti investorite seas veel vähetuntud varaklass, mis sisaldab nii võla- kui aktsiainvesteeringu tunnusjooni. Tüüpiliselt on tegemist aktsiatele omase kõrgema riski kuid fikseeritud tähtaja ja tootlusega instrumendiga, millele võib olla lisatud täiendava tulu teenimise mehhanism kõrgema riski kompenseerimiseks.

Loe lähemalt

Aktsiad

Aktsiad pakuvad  võimalust siseneda erineva suurusega ettevõtetesse omakapitaliinvestorina. Kõrgeima väärtuse kasvu potentsiaali, kuid ka kõrgeima riskiga varaklass.

Loe lähemalt

Koostöö Carnegie Investment Bank’iga

Kapitaliturgude tehingutes teeme koostööd Põhja-Euroopa juhtiva investeerimispangaga Carnegie Investment Bank.

Carnegie

Alternatiivturu First North ametlik nõustaja

Redgate Capital on Nasdaq gruppi kuuluvate börside poolt opereeritava mitmepoolse kauplemissüsteemi First North ametlik nõustaja.

Koostöö Pareto Securities’ega

Kapitaliturgude tehingutes teeme koostööd Põhjamaade investeerimispangaga Pareto Securities.

Pareto securities

Meie kliendilood

Mirje Trumsi, PlusPlus Capital

PlusPlus Capital tegutseb kiiresti kasvaval tarbijakrediidi turul Baltikumis. Aitasime ettevõttel kaasata kapitali – ja tulemusena ettevõtte bilansimaht kolmekordistus vähem kui kahe aastaga.

Aare Paloots, Mainor Ülemiste

Baltikumi suurim ärilinnak, Ülemiste city, vajas lisakapitali kiire arengu rahastamiseks. Aitasime ettevõttel emiteerida võlakirju, mis on nüüd noteeritud First North nimekirjas. Lisaks vajalikule kapitalile aitas emissioon neil kasvatada tuntust investorite seas.

Viimased tehingud

Kapitali kaasamine

Võlakirjaemissioon ja noteerimine Nasdaq Tallinna börsil 10 mln €

AS PRFoods nõustaja

COBALT

Kapitali kaasamine

Võlakirjaemissioon 3,3 mln € arendusprojekti Veskimöldre-2 finantseerimiseks

BC Arenduse OÜ nõustaja

Ellex Raidla OÜ

Kapitali kaasamine

Võlakirjaemissioon 5 mln € Ambassador arendusprojekti finantseerimiseks

OÜ Endover KVB /OÜ Kompass Park nõustaja

Ellex Raidla OÜ

Kapitali kaasamine

Võlakirjaemissioon summas 40 mln €

IuteCredit Finance S.a r.l. regionaalne müügiagent

Juhtiv korraldaja KNG Securities LLP

Vaata kõiki tehinguid