Valeria Kiisk: kas panustame taas välisinvestorite peale?

Valeria Kiisk

Maksuameti debt push-down’i juhendi tulemusena hakkaks suuremate ettevõtete ostutehingutes taas domineerima väliskapital ning Eesti jaoks harilikumate tehingute turg kuivaks kokku, kirjutab Redgate Capitali partner Valeria Kiisk Äripäevas.

20 aastat tagasi oli Eesti ettevõtte müügi puhul kõige tõenäolisem ostja samas valdkonnas tegutsev ettevõte Rootsist. Tundub, et maksuameti sammude eesmärk on taastada see olukord.

Praegu on olukord tehinguturul teistsugune – kui nõustan mõne ettevõtte omanikke müügitehingus, siis huviliste ringis on palju kohalikke firmasid. Eesti ettevõtluskeskkond on läbinud tohutu arengu, kohalikud ettevõtted on suuremad, julgemad, ambitsioonikamad. Märksa aktiivsemalt mõeldakse laienemise peale, muu hulgas teiste ettevõtete ülevõtmiste kaudu, ja seda ka rahvusvaheliselt.

Lisaks on tekkinud kohalike finantsinvestorite kogukond, keda 20 aastat tagasi üldse ei olnud. Investeerimisfondid, family office’id, varakad eraisikud. Neid on, neil on raha ja nad aktiivselt otsivad uusi investeerimisvõimalusi…

 

Edasi saad lugeda Äripäevast (avatud tellijale).