Uus investeerimisvõimalus toob 8% aastatulu (Äripäev)

Kommertslennukite täisteenust pakkuv Magnetic MRO emiteeris 8 miljoni euro väärtuses võlakirju ja tahab need First Northi nimekirjas kaubeldavaks teha.

Võlakirjadega kaasatud kapitali kasutab Magnetic MRO samas sektoris tegutseva konkurendi omandamiseks ning tegevuse edasiseks laiendamiseks.

“Magnetic MRO areng on viimastel aastatel olnud väga kiire. Kasvust olenemata moodustame vaid murdosa oma tööstusharu kogumahust ja kasvupotensiaali on palju, lisaks toetab meie plaane tööstusharu stabiilne kasv. Oleme ambitsioonikas ja julge ettevõte, kelle turg ei ole omaniku poolt geograafiliselt piiratud. Loodetavasti meie globaalne haare ja tõestatud edu saab investoritelt positiivse vastukaja,” sõnas Magnetic MRO tegevjuht Risto Mäeots, kelle sõnul on avalikule väärtpaberiturule sisenemine põhjalikult planeeritud samm ettevõtte pikaajalises strateegias.

Ettevõte korraldas 2018. detsembris mitteavaliku võlakirjaemissiooni, milles osalesid valdavalt Balti institutsionaalsed investorid ja privaatpankade kliendid. Esmaemissiooni raames registreeris Magnetic MRO 8 miljoni euro väärtuses võlakirju. Kokku on võlakirjaemissiooni mahtu võimalik suurendada kuni 15 miljoni euroni. Võlakirjad lunastatakse 21. detsembril 2021 ning investoritele makstakse 8% aastaintressi kvartaalsete väljamaksetega. Võlakirjaemissiooni korraldamist nõustasid Redgate Capital AS ja Ellex Raidla Advokaadibüroo OÜ.

Täispikkuses artiklit saab lugeda siit.