“Ühinemised ja omandamised”: väärtkirjandus igale ettevõtjale

Kui seljad panevad kokku Eesti kaks kõige kompetentsemat ühinemiste ja omandamiste konsultanti, pole põhjust kahelda, et nende loodud teos on väärtkirjandus igale ettevõtjale, ütles BLRT Grupp AS-i õigusdirektor Rainer Osanik pärast Äripäeva raamatu “Ühinemised ja omandamised” lugemist.

See raamat on advokaadibüroo Tark, Grunte, Sutkiene ühinemiste ja omandamiste meeskonnale juba kolmas samateemaline väljaanne. Siiski on see raamat erakordne mitmel põhjusel. Esiteks on autorite hulka kaasatud Redgate Capitali tiim, kes täiendab ühinemiste ja omandamiste käsitlust finantsteemadega.

Kolmandaks on võrreldes 2007. aastaga, kui ilmus eelmine ühinemiste-omandamiste raamat, üht-teist uut ka asjaomastes seadustes. Raamatust leiab lugeja lisaks ülevaate Baltikumis 2010. ja 2011. aasta esimesel poolel toimunud ühinemiste ja omandamiste tehingutest. Seega on see esimene sedavõrd põhjalik eestikeelne kirjutis ühinemistest ja omandamistest.

“Kuigi raamatu mitmete autorite juriidiline taust võiks tekitada eelarvamuse, et tegu on õigusnormidest kihava kuiva juriidilise tekstiga, on see täiesti ekslik. Tegu on läbinisti praktilise ja kergelt loetava teosega, mis peaks leidma koha iga ettevõtja laual, kelle maailmavaade ulatub kaugemale oma kontoriuksest,” tunnustab Osanik raamatut kätte võtma jalisab, et ühinemised ja omandamised ei ole Eestis enam ammu sellised, millest veidi enam kui kümnend tagasi Ameerika seebiseriaalide ja filmide vahendusel aimu saime – nüüd on see osa meie igapäevasest ärielust.

Raamat annab Osaniku hinnangul suurepärase sammsammulise ülevaate kogu ühinemiste ja omandamistega seotud majanduslikest ja juriidilistest aspektidest, riskidest ja alternatiividest. Seejuures ei ole see teoreetiline kooliõpik, vaid praktiline töövahend.

Raamatule arvustuse kirjutanud Tallinna Tehnikaülikooli õiguse instituudi professor Tanel Kerikmäe lisab järgmist: ”Soovitame ühinemiste ja omandamiste raamatut nii kogenud praktikutele kui ka neile, kes on veel oma karjääri alguses. Von Ebner-Eschenbachi sõnadega: “Heas raamatus leidub rohkem tõdesid, kui autor arvas end sinna sisse kirjutavat”.”

Loe kogu artiklit siit