Tallinna Kaubamaja sondeerib pinda järgmiseks suurtehinguks?

Kuna asjaosalised ise suurt rääkida ei taha, pakub Ärileht mõned võimalikud tulevikuvariandid.

Keset suurt suve kulutavad Tallinna Kaubamaja Grupi juhid investeerimispankade uksi, on Ärilehele vihjatud. Kas Tallinna Kaubamaja kavatseb aktsiaid emiteerida, laenu võtta või võlakirju emiteerida, selleks et Kaubamaja ümberehitust rahastada? Või käiakse nõu küsimas, mida teha Läti kinnisvaraga? „Praegu meil midagi avaldamis- või kommenteerimisküpset ei ole,” jättis Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp neile küsimustele vastamata. „Eks erinevaid teemasid on jooksvalt töös kogu aeg.”

Üks investeerimispank, kelle jutul väidetavasti käidi, oli Redgate Capital. Selle vanempartner Aare Tammemäe jäi oma kommentaaris samuti üldsõnaliseks. „Suhtleme igapäevaselt paljude oluliste Eesti ettevõtetega. Mitte iga külastus ei tähenda aga automaatselt projekti toimumist. Tavapraktika on see, et ettevõtted ise kommenteerivad enda asju, nõustajatel ei ole õigust seda teha ja eriti kindlasti ei saa ma kommenteerida Tallinna Kaubamaja ega teiste börsiettevõtete tegemisi,” sõnas ta Ärilehele.

„Kaubamaja on kontserni NG Investeeringud osa ehk laiem kui ainult Kaubamaja. Nii et teemasid [mida arutada] võiks olla mitmeid, kuigi kontsern on ettevaatlik laieneja,” kommenteeris sõltumatu finantsnõustaja Nordic CF Advisory partner Alar Voitka. „Üks, mis lahendust vajab, on kindlasti uue Kaubamaja ehituse finantseerimine. Ka põhisektoris on ikka konsolideerimisruumi.”

Kaubamaja Grupil on teadupärast suured plaanid oma lipulaeva Tallinna Kaubamajaga, mis saab ehitustööde käigus praegusest kaks ja pool korda suuremaks. Protsess on liikuma pandud. Juunis kuulutati koostöös Tallinna linnaplaneerimise ameti ja arhitektide liiduga välja arhitektuurivõistlus Kaubamaja kvartali ehk Gonsiori tn 2 / Rävala pst 6 kinnistute uushoonestamiseks. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 21. september. Selle võitjaga alustatakse projekteerimisläbirääkimisi. Seega läheb veel aega isegi ehitusloa saamiseni, rääkimata sellest, kui kopp maasse lüüakse ja suuri summasid tarvis läheb. Tööde maksumuse kohta saab infot ilmselt alles börsiteate kaudu, kui kuulutatakse välja ehituslepingu võitja.

Hiljuti autoäri laiendamisest teatanud Kaubamaja puhul ei saa välistada ka soovi osta üles mõni teine kauplusekett. Nimelt teatas grupp juuli algul, et asutab lõunanaabrite juures uue tütarfirma Verte Auto SIA ja hakkab Lätis autosid müüma. Veidi hiljem samal kuul täpsustati, et tegu on Škoda uute ja kasutatud autode müügi- ja teeninduskeskusega.

Täismahus artiklit saab lugeda siit.