Tahad investeerida, aga ei tea, kust pihta hakata? Rahandusekspert Valeria Kiisk juhatab algajatele teed (RIKAS geenius iutecredit blogi)

Portaalis RIKAS geenius IuteCrediti blogis võlakirjade sarja esimeses osas juhatab Redgate Capitali partner Valeria Kiisk algajatele investeerijatele, kust pihta hakata.

Tihti jääb tunne, et kõik meie ümber tegelevad investeerimisega. Kes teab kõike aktsiatest, kes väärtustab hoopis võlakirjadesse raha paigutamist. Uues võlakirjadesse investeerimise minisarja esimeses osas teeb Redgate Capitali partner Valeria Kiisk puust ja punaseks, millele peab alustav investor enne otsuste tegemist mõtlema.

“Esimene samm peab olema alati oma rahalise seisu ja soovide lahtimõtestamine ja planeerimine,” sõnab Kiisk alustuseks. Sellest edasi on oluline mänguplaani loomine. Endalt tuleb küsida, miks ma investeerin, millist riski olen valmis võtma, mis väärtustest/trendidest hoolin, millist piirkonda tahan ja mis varaklassid võiksid portfellis olla.

“Portfelli üles ehitades peab kindlasti mõtlema selle tasakaalustamisele, et see koosneks erinevatest niinimetatud sektoritest, mis käituvad eri majandustsüklites erinevalt, eriti kui eesmärgid on pikaajalised,” selgitab Kiisk.

Loe kogu RIKAS geenius artiklit SIIT!