Swedbanki tütarettevõte ostis Merirahu kinnisvaraarenduse (ERR)

Swedbanki kinnisvaraga tegelev tütarettevõte Ektornet ostis hiljuti 66,6 miljoni krooniga Merirahu kinnisvaraarenduse, pakkudes selle eest rohkem kui erainvestorid.

“Meie jaoks oli ikkagi väga oluline üks kriteerium, mis on kinnisvara juures tähtis – asukoht. See asukoht ja kvaliteet oli midagi, mis meie tingimustele vastas,” põhjendas valikut varahaldusfirma Redgate Capital partner Veikko Maripuu.

Erainvestorid olid valmis need kinnistud ära ostma 65 miljoni krooniga, kuid pank pakkus nad üle. Ektornet Residential Estonia juht Meelis Shokman ütles, et nad pakkusid rohkem, kuna nägid, et pikemas perspektiivis võiks selle väärtus olla natuke suurem. “Esialgu me konserveerime selle ja aja möödudes me kokkuvõttes seda müüme,” ütles ta.

Varem on kommertspangad väitnud, et nemad kinnisvara omandamisest huvitatud pole ja seni ongi pangad ostnud kokku enamasti sellist kinnisvara, mida keegi teine endale ei taha. Merirahu puhul oli aga pangal vaja juba pingutada, et väärt krundid mere ääres endale saada.

Maripuu sõnul võib teatud olukordades tekkida pankadel huvide konflikt. “Nad on igati seotud selle protsessi ahelaga. Aga teine asi on see, kas tõesti on siis nende rahapuhver samamoodi läbi arvutatud nagu erainvestoritel”.

Shokman kinnitas, et nemad ei saa Swedbankilt mingit informatsiooni: “Hangime kogu oma informatsiooni sama moodi avalikest allikatest, osaleme avalikel oksjonitel”.

Täismahus artiklit saab lugeda siit