SMS Laen omanikfirma laenas 31 miljonit krooni (Äripäev)

SMS Laen omanikfirma Creditstar Group AS emiteeris juulis kahe miljoni euro ulatuses võlakirju, lunastamistähtajaga 8. detsember 2011.

Võlakirjade väärtuspäev oli 8. juuli 2010 ja tootluseks on 20% aastas. Suunatud emissiooni käigus märkisid võlakirju kokku kolme riigi investorid, neist ligi pooled on Eesti erainvestorid. Võlakirjaemissiooni nõustas Redgate Capital.

Käesolev võlakirjaemissioon on kooskõlas grupi laienemisstrateegiaga, mis näeb ette grupi laienemist lisaks Eestile ja Soomele veel täiendavalt kolme Euroopa riiki aastatel 2010 – 2011. Emissioonist saadud raha kavatseb grupp kasutada laenutegevuse laiendamiseks Eestis ja Soomes, teatas ettevõte.
Aaro Sosaare sõnul peitub firma edu kaasaegse tehnoloogia ja paindlike lahenduste  kombineerimises laenu andmisega.

„Kui varem oldi Eestis SMS-laenude suhtes skeptilisemad ja inimesi hirmutas tavapärasest kõrgem aastane intressimäär, siis tänaseks on pääsenud võidule kaine mõistus, mis võimaldab turumahtudel stabiilselt kasvada“, märkis Sosaar.

Creditstar Group AS on 2010 aastal loodud emaettevõte, kuhu kuulub SMS Laen AS Eestis ja Creditstar Finland Oy Soomes. Grupis töötab kokku 21 inimest kes teenindavad enam kui 75 000 klienti. SMS Laen AS teenis 2009. aastal puhaskasumit 17,1 miljonit krooni, omakapital ja bilansimaht 2009. aastalõpuseisuga moodustasid vastavalt 74,0 ja 148,2 miljonit krooni. Ettevõtte hinnanguline turuosa Eesti paindlike väikelaenude turul on ca 50%.

Täismahus artiklit saad lugeda siit