Seminar: kuidas valmistuda ettevõtte ühinemiseks ja omandamiseks?

Alates 07. märtsist 2013 toimuvad Eesti Kaubandus-Tööstuskoja korraldatud seminarid ettevõtete ühinemiste ja omandamiste teemal.

Lektorid on Aare Tammemäe, konsultatsioonifirma Redgate Capital partner ning Sven Papp, Advokaadibüroo Raidla Lejins & Norcous partner, ühinguõiguse ja tehingute valdkonna juht.

Aastaid ettevõtete müügi ja omandamise nõustamisega tegelenud oma ala eksperdid Sven Papp ja Aare Tammemäe annavad seminaril põhjaliku ülevaate ettevõtte müügiprotsessist ideest kuni teostuseni ning jagavad praktilisi nõuandeid, kuidas ettevõtte müügi- või ostuprotsessiks valmistuda ja kuidas soovitud protsess soovitud tulemuseni viia.

Seminar annab praktilisi nõuandeid nii ettevõtete ostjatele kui müüjatele. Esinejad seovad majanduslikud ja õiguslikud aspektid ühtseks tervikuks. See tagab teemade tervikliku ning äärmiselt praktilise ja efektiivse käsitlemise.

Käsitlusele tulevad järgnevad teemad:

Vaatleme ettevõtte kasvupotentsiaali läbi ühinemiste ja omandamiste. Millised on peamised motiivid ostu-müügi tehingute taga? Räägime ettevalmistusest tehinguks ostu- (objekti otsimisest ja valikust) ning müügiprotsessis (objekti ettevalmistus tehinguks, pakkumisdokumentatsioon ja potentsiaalsete ostjate valik, pakkumised ja eelläbirääkimised). Käime läbi tehingu struktuuri, vaatame kavatsuste protokolli, konfidentsiaalsuskokkulepet. Selgitame, mis on tehingueelne analüüs (DD ja VDD) ja dokumendid.

Vaatame üle ettevõtte hindamise meetodid, lõpliku hinna arvutamise loogika, räägime olulistest punktidest tehingu finantseerimisel, läbirääkimistel, vaatame mida silmas pidada müügilepingu sõlmimisel (kinnitused objekti osas, vastutus). Selgitame tehingu jõustumist ja selle eel- ja järeltingimusi.

Seminaril saab vastused järgmistele küsimustele:

  • Kas müüa ja millal müüa?
  • Milline võiks olla õiglane hind?
  • Kuidas ettevõtet müügiks ette valmistada ja mida teha, et ettevõtte väärtust hinnataks maksimaalselt kõrgeks?
  • Kuidas müügiprotsessi ette valmistada ja efektiivselt läbi viia?
  • Kuidas tegutseda, kui on plaanis mõne ettevõtte ost?

Järgmine seminar toimub juba 13. märtsil Tartus. Täpsemat infot seminari toimumise kohta leiad siit.