Riia “Sporta Pils” kinnistute müük Lätis

Baltikumi investeerimispangandusettevõte Redgate Capital ja Newsec Baltics nõustasid omavahelise koostööna Eesti ettevõtet US Real Estate OÜ Riia kesklinnas asuva 90 000 ruutmeetri suuruse segakasutusega arendusprojekti müügil.

Kinnistu on endine jäähokiareeni “Rigas Sporta Pils” maatükk Riia kesklinna põhjaosas üldpinnaga üle 20 000 ruutmeetri. Olemasolev detailplaneering on jaotanud kinnistu kuueks krundiks, võimaldades välja arendada üle 90 000 ruutmeetri (brutohoonestuspind).

Müüja, US Real Estate OÜ, on Eestis asuv kinnisvaraettevõte, mis on spetsialiseerunud terviklike elukeskkondade ja ärikvartalite arendamisele ja haldamisele. US Real Estate omab ja haldab enam kui 250 miljoni euro suurust rahavoogude portfelli ja enam kui 200 000 ruutmeetri suuruses mahus arendusprojekte. US Real Estate kuulub U.S. Invest gruppi, mis on hr Urmas Sõõrumaale täielikult kuuluv erakapitali investeerimisettevõte.

Ostjaks on Eesti kapitali taustaga kiiresti kasvav Läti elukondliku kinnisvara arendaja Estera Development. Estera alustas Lätis tegevust 2016. aastal ning on sellest ajast peale ehitanud ja müünud üle 400 korteri kahes edukas projektis Liepziedi ja Tuvidi. Estera keskendub oma tegevuses noortele peredele ja teistele esmakordsetele koduostjatele suunatud elamuarendustele Riias ja selle suurlinnapiirkonnas.

„Näeme praegu Riia alavarustatud elamuarendusturul suurt potentsiaali. Sporta Pils lisab arendusõiguse veel 700 korterile Riia kesklinnas, mis viib meie arendusprojektide mahu Lätis 3 000 korterini. See on ka loogiline täiendus meie keskmise turu pakkumisele koos Tekstiliana projektiga Tornakalnsis, mille ehitusega alustasime selle aasta juunis,” kommenteeris Estera Developmenti kaasasutaja ja tegevjuht Ülo Adamson.

Tehing oli üles ehitatud varade müügina, mille tingimustes nõustusid pooled hoidma konfidentsiaalsust.

Müüjat nõustas tehingus Redgate Capital koostöös Newseciga Baltikumis. Müüja juriidiline nõustaja oli FORT. Ostja õigusnõustajateks olid Ecovis Latvia ja Ellex Eesti.

“Rõõm oli koostööd teha nii professionaalsete linnaplaneerijate ja ettevõtjatega mõlemalt poolt. Loodetavasti on see arendus hea näide kaasaegsest elukeskkonnast,“ ütleb Indrek Mihhels, Newsec Balticsi ja Redgate Capitali kinnisvaratehingute nõustamise partner Eestis.

2021. aastal nõustas Redgate Capital koostöös Newsec Balticsiga Eestis kinnisvaratehinguid summas üle 200 miljoni euro, sealhulgas East Capital Baltic Property Fund II varad – Metro Plaza peakontor, Mustamäe Keskuse kaubanduskeskus, Tänassilma Logistics “J13” ja Rimi logistikakeskused, ka YIT grupi elamispindade üüriportfell Baltikumis ja Via 3L logistikakeskus jt.