Redgate Capital’i uudiskiri

Lõppev 2017. aasta oli Redgate Capital’i jaoks täis arenguid ja põnevaid tegusid. Tänu meie headele klientidele, koostööpartneritele ja investoritele oleme saavutanud tugeva positsiooni Eesti, Läti ja Leedu finantsteenuste turul. Oma 9-aastase ajaloo jooksul oleme nõustanud üle 55 M&A tehingu kogumahus ligi 100 miljonit eurot, oleme aidanud meie klientidel kaasata kapitali koguväärtuses üle 150 miljoni euro ambitsioonikate plaanide realiseerimiseks ning aidanud leida ostjaid erinevatele ärikinnisvara omanikele tehinguväärtustega kokku üle 100 miljoni euro.

Redgate’i edu M&A ja ärikinnisvara tehingute nõustamises ning kapitali kaasamise valdkondades on tulnud tänu aastatepikkusele tugevale meeskonnatööle. Redgate’i olulisemaks sündmuseks 2017 aastal oli partnerite ringi laienemine. Uuteks partneriteks said Redgate’i pikaajalised töötajad Valeria Kiisk, Mairo Kaseväli ja Andrei Zaborski. Soovime neile edu ja õnnestumisi!

Redgate’i pikaajaliseks eesmärgiks on saada üheks parimaks investeerimispanganduse ettevõtteks Baltikumis. Oleme teinud palju tööd selle eesmärgi saavutamise nimel ja oleme valmis uuteks julgeteks sammudeks. Redgate’i inimesed on aktiivsed osalejad kõikidel olulisematel finantsvaldkonna üritustel Eestis. Oleme olnud esindatud ettekandjatena Pärnu Finantskonverentsil, Nasdaq Tallinn infoseminaridel ning Euroopa Komisjoni poolt organiseeritud SME Assambleel Tallinnas. Lisaks sellele lansseerisime koostöös uudisteportaaliga Delfi „Ettevõtte Rahatarkuse“ rubriigi Ärilehes, kus meie ise ning teised finantsvaldkonna eksperdid jagavad iganädalaselt kasulikke nõuandeid ettevõtjatele.

Redgate on juba üle 5 aasta osalenud erinevates finantssektori arendamise initsiatiivides. Soovime, et Eesti finantsturgude ökosüsteem toimiks kapitaliturgude osas oluliselt paremini, kui praegu. Eesti finantsturu nõudluse pool on juba üsna tugev –pensionifondide varad ulatuvad 3,5 miljardi euroni ning eraisikute ja ettevõtete hoiuste tase pankades on rekordkõrge. Erakapitali, venture capital’i ja kinnisvarafondide „dry powder“ ehk investeerimisvõimekus on samuti rekordkõrgusel. Jääb üle vaid loota, et Eesti ettevõtjad soovivad ja suudavad selle nende jaoks „perfect storm“ olukorra ära kasutada ning julgevad astuda suuri samme.

Mittetulundusühingu FinanceEstonia aktiivse liikmena on Redgate’i esindajad juba aastaid aidanud arendada Eesti finantsmaastikku. Näiteks 2017. aasta alguses aitasime FinanceEstonia esindajatena vältida ettevõtlust koormavate (maksu)muudatuste tegemist, sh aitasime ära hoida panditulumaksu ja toetasime prospektivaba künnise tõstmist senise 0,1 miljoni euro asemel 2,5 miljonile eurole. Lisaks toetas Redgate 2017. aasta finantssektori suurimat konverentsi „Fintech Forum 2017“, kus valdkonnaliidrid vahetasid mõtteid selle üle, kuidas panna paremini toimima 500 miljardi euro suurune finantsteenuste siseturg Euroopas.

Usume, et meie senine töö ettevõtete kasvu toetamisel toob uusi arenguid ka lähitulevikus. Uus 2018. aasta on meie jaoks eriline – Redgate Capital saab 10-aastaseks! Selle tähistamiseks toome teieni uusi põnevaid teadmisi ja üritusi – sest just tänu teile, meie head koostööpartnerid ja klientid, oleme saavutanud praeguse positsiooni. Me näeme, et 2018. aasta tuleb väga aktiivne paljudele kasvuettevõtetele ning usume, et näeme esmakordseid üle pikkade aastate põnevaid väärtpaberite avalikke pakkumisi ja noteerimisi börsil, mis annab kohalikule kapitaliturule kauaoodatud tõuke.

 

Edu teile, kallid kliendid ja head koostööpartnerid!