Redgate Capitali partner Valeria Kiisk soovitas ettevõtetel kaaluda rohe- ja jätkusuutlike võlakirju kapitali kaasamisel (Äripäev)

Äripäev avaldas oma börsiuudistes artikli “Hoop kasumile: Tallinna börsifirmad kannatavad kasvava euribori küüsis”, kus Redgate Capitali partner Valeria Kiisk sai avada teemat ettevõtete rahastamise vaatenurgast.

Väljavõte artiklist…

Ettevõtete rahastamine on muutunud prognoositavaks

Raha leidmiseks on teisigi võimalusi peale pangalaenu. Redgate Capitali partner Valeria Kiisk ütles, et kui ettevõte valib, kas rahastada uut projekti pangalaenu, eralaenu või võlakirjadega, siis otsust mõjutab väga palju erinevaid faktorieid. Üks nendest on hind ehk intress, aga sugugi mitte ainult. Olulist rolli mängivad ka kaasatava kapitali suurus ja tagasimaksete graafik, kuna näiteks võlakirjade puhul toimub üldjuhul tagasimakse lõpptähtajal ehk vahepealset amortisatsiooni ei toimu.

Kiisk tõdes, et ettevõtetel on kahanenud huvi kaasata raha avalikult, kuid ta avaldas lootust, et see on ajutine. Praegu on sagedasemad võlakirjad või eratehinguid, kus saadakse laenu peamiselt kohalikelt erainvestoritelt.

Uus suund on tema sõnul Baltikumi ettevõtete jaoks rohe- ja jätkusuutlikud võlakirjad. See on võimalus kaasata soodsamalt kapitali märksa laiemalt investorite ringilt ning anda samas oma panus jätkusuutliku arengu eesmärkide täitmisesse. „Suuremate emissioonide puhul võib see tuua huvi ka väljastpoolt Baltikumi. Lääne-Euroopa ja Skandinaavia investorid otsivad neid võimalusi,“ soovitas Kiisk.

Fotograaf: Raul Mee

Loe kogu Äripäeva artiklit: SIIT!