Redgate Capital omandas ettevõtte OÜ Westenpark

Redgate Capital-i alternatiivsete investeeringute äriüksus omandas metsamasinate tootja OÜ Westenpark.

OÜ Westenpark (www.weimer.ee) toodab Tartus metsa väljaveohaagiseid, metsatõstukeid, vintse ja haaratseid müües neid eksportturgudel kaubamärgi all Weimer. Weimeri kaubamärk sai alguse Rootsist ja on turul juba üle 60. aasta.  Ettevõtte peamised turud on  Austria, Saksamaa, Rootsi, Norra, Sloveenia ja Ukraina.  Ettevõtte toodang on sihtturgudel tuntud oma vastupidavuse ja heade tehniliste lahenduste poolest. Ettevõtte 2013. aasta käive oli 4,8 miljonit eurot. Ettevõtte endine omanik ja juht  Lennart Cederqvist jätkab ettevõtte juhtkonnas koos uute omanikega.

„Weimer on sihtturgudel ostjatele juba pikalt tuntud kaubamärk ja tooted hinnatud oma vastupidavuse poolest. Näeme ettevõttes kasvupotentsiaali ja usume, et suudame lähiaastatel müügimahtusid kasvatada“, kommenteerib ostu Redgate Capitali partner Mart Altvee.

Tehingu hinda poolte kokkuleppel ei avalikustata.

Redgate–i investeerimisfookuses on hea kasvupotentsiaaliga ning arenguvõimelised Eesti ja lähiriikide ettevõtted. Investeeringuteks kaasatud kapital pärineb peamiselt Balti riikide ja Skandinaavia investoritelt. Investeeringuid juhib aktiivselt Redgate.

Redgate on varasemalt omandanud mitmekülgseid trükiteenuseid ja loovlahendusi pakkuva keskkonnasõbraliku ettevõtte Ecoprint, metalli ja terasetoodete hulgimüüja Reval Nordic Steel, ehitusmaterjalisektoris tegutseva OÜ Põltsamaa Graniit; puitpaneel- ja palkmaju tootva ettevõtte RPM Grupp; ning Eesti ühe suurima lukkude, ukse- ja aknatarvikute jae- ja hulgimüügi ning paigaldusega tegeleva ettevõtte Luku-Expert OÜ. Ettevõttest Reval Nordic Steel tehti edukas väljumine 2012. aastal, mil ettevõte müüdi BLRT gruppi kuuluvale ELME Metallile, kes liitis selle enda äritegevusega. Teised portfelli ettevõtted arenevad vastavalt planeeritud strateegiatele.

Redgate Capital on investeerimispanganduse ja investeerimisettevõtete grupp, kes pakub investoritele, ettevõtjatele ja ettevõtetele alternatiivsete investeeringute ja kõrgetasemelisi finantsnõustamise teenuseid. Redgate Capital-i peamised omanikud on Veikko Maripuu, Mart Altvee ja Aare Tammemäe.

Lisainformatsioon:

Mart Altvee, juhatuse liige
E-post: mart.altvee@redgatecapital.eu
Tel: 66 68 200