Redgate Capital ja Advokaadibüroo COBALT kutsuvad seminarile: Võlakiri – paindlik allikas ettevõtte rahastamiseks

Aeg: 8. mai kell 14.00-17.00

Koht: kohvik-restoran Wabadus (Vabaduse väljak 10)

 

Eesti ettevõtted on üha enam asunud rahastama enda arengut läbi võlakirjade, mis on paindlikud ning toovad ettevõtetele kaasa mitmeid eeliseid võrreldes alternatiivsete, Eesti turul traditsioonilisemate finantseerimisallikatega. Aina kasvavate pangalaenu intresside ning karmistuvate laenutingimuste valguses loovad võlakirjad erineva suurusega ettevõtetele atraktiivse alternatiivse rahastusallika, mille tingimused on tihtipeale ettevõtte jaoks vähem koormavad ning sobilikumad. Lisaks aitavad võlakirjad tõsta ettevõtte tuntust ning mainet, tutvustades ettevõtet ning selle brändi investoritele ning laiemale avalikkusele.

Kuigi aastaid on võlakirjad olnud Eestis pigem vähelevinud instrument, siis viimastel aastatel on ka Eestis võlakirja eeliseid mõistetud ning aina enam kasutatakse neid instrumente, aitamaks teostada ettevõtete arenguplaane ning investeeringuid. Sellele annab tuge ka aktiivsemaks muutunud Balti riikide kapitaliturg, kus investorite huvi võlakirjade soetamiseks on nii börsil noteeritud kui ka noteerimata võlakirjade puhul reeglina märgatavalt suurem kui pakkumine.

 

Eeltoodust tulenevalt kutsuvad Redgate Capital ja advokaadibüroo COBALT huvilisi seminarile „Võlakiri – paindlik allikas ettevõtte rahastamiseks “, kus arutame, miks võlakirjad on muutunud populaarseks ning milliseid eeliseid pakub võlakiri erineva suuruse ja ärisuunaga ettevõtetele.

Seminari käigus avame täpsemalt võlakirjade olemust, tutvustame erinevaid võlakirjade tüüpe ning selgitame, mida võlakirjade emiteerimise protsess hõlmab. Arutleme ka võlakirjaturu viimaste aastate arengute üle ja mõtestame lahti, kas hetkel valitsev turuolukord on emissiooni korraldamiseks soodne.

 

Ajakava:

13.45 – 14.10 Kogunemine

14.10 – 14.15 Tervitussõnad

14.15 – 14.45 Ülevaade Balti võlakirjaturust

14.45 – 15.15 Miks on võlakiri ja kuidas see töötab?

15.15 – 15.45 Võlakirja emiteerimise protsess

15.45 – 16.15 Ühe emitendi lugu

16.15 – 16.30 Küsimused ja vastused

16.30 – 17.00 Networking

 

Oma huvist osaleda anna palun teada hiljemalt 30. aprill e-posti aadressile ee-rsvp@cobalt.legal.

Seminar on tasuta.

Kohtade arv on piiratud.