Põhjamaalaste raha taltus

Põhjamaalaste raha taltus. Põhjamaalaste huvi Balti ettevõtete ülevõtmise vastu on jahenenud, näitavad investeerimispanga Evli ja finantsnõustamise ettevõtte Mergemarket tehtud uuringu tulemused.

Seevastu sõnas Redgate Capitali juhatuse liige Aare Tammemäe, et ülevõtmisturgu iseloomustab siiski pigem stabiilsus. “Ettevõtete hinnad pole oluliselt võnkunud ega pole suurenenud ootuseid väärtustele. Stabiilsus on tekkinud ja see on hea,“ sõnas Tammemäe.

Tammemäe hinnangul on investorid sama agarad ettevõtteid üles ostma, et laiendada enda tootmist ja turuosa. „Strateegiliste investorite huvi on minu arvates jätkuvalt suur Soome ja Rootsi poolelt,“ ütles Tammemäe. Küll on Tammemäe täheldanud, et pigem raugeb finantsinvestorite huvi Eestisse investeerida. Teisalt näitab eelmisel nädalal avalikustatud uuring, et Vene investorite ülevõtmissoovid on endisel tasemel. „Vene ettevõtted pole näidanud olulist aktiivsuse kasvu, aga nende aktiivsus pole nii palju vähenenud kui Põhjamaa ettevõtete oma,“ ütles Prangli. Teisalt lisas ta, et Venemaa investorite huvi Balti riikide ettevõtete vastu pole kunagi olnud ka nii kõrge kui skandinaavlaste oma. Prangli sõnul on suurenenud ka Poola investorite huvi Balti turule investeerimise vastu. Poola ettevõtjad on võtnud Leedu ettevõtted üle ja sealtkaudu laiendanud oma tegevust ka Lätis ja Eestis, rääkis Prangli.

Sama kinnitas ka Tammemäe. Tema sõnul kiikavad lisaks poolakatele Eesti poole ka investorid teistest Ida- ja Kesk-Euroopa riikidest. „Eesti on väljapoole paistnud tubli, arenemisvõimelise ja eduka riigina. Kindlasti see soodustab seda, et siiapoole huviga vaadatakse,“ lisas Tammemäe.

Tema sõnul on Poola pealinnast Varssavist kujunenud uus Kesk-Euroopa finantskeskus. „Seal on päris palju fondijuhte, kelle huvi on jõudmas ka Eestisse,“ sõnas Tammemäe.

Loe kogu artiklit siit