Ortodontiakeskuse emaettevõte Dental Invest OÜ emiteeris kaheaastaseid võlakirju

Eesti üks suuremaid hambaravi- ja laborikeskuseid laskis detsembris esmaemissiooni käigus välja kahe miljoni euro väärtuses kaheaastaseid võlakirju, lunastamistähtajaga 27. november 2015 ja tootlusega 10% aastas. Emissiooni eesmärgiks oli refinantseerida riskikapitalifondi Hanseatic Capital mezzanine-laen. Suunatud emissiooni käigus märkisid võlakirju Balti riikide institutsionaalsed ja erainvestorid. Võlakirjaemissiooni finantsnõustajaks oli Redgate Capital ning juriidiliseks nõustajaks Advokaadibüroo Sorainen. Võlakirjade tagatisagendiks on advokaadibüroo MAQS Law Firm.

„Meil on hea meel, et Redgate Capitali abiga õnnestus meil leida uued investorid Balti kapitaliturult,“ rääkis Dental Invest Estonia OÜ juhatuse esimees Vallo Veering. „Plaanime laiendada oma ettevõtte tegevust ning on positiivne, et Balti kapitaliturgudelt on võimalik kaasata kasvukapitali.“

Redgate Capitali juhatuse liige Aare Tammemäe: „Dental Invest on esmakordne kapitaliturul osaleja ning ta sai investorite positiivse vastukaja osaliseks. Investorite usaldustest andis märku emissiooni  ülemärkimine.“

Käesolev võlakirjaemissioon on kooskõlas Dental Investi kasvustrateegiaga, mis näeb ette erinevate ärisuundade (laboriteenused, teenuste eksport välisturgudele) arendamist ning finantsinvestorite kaasamist ettevõtte arenguks. Emissioonist saadud rahaga refinantseeritakse kohustused praeguse pikaajalise finantsinvestori Hanseatic Capital ees ning tulevikus plaanitakse kaasata täiendavaid vahendeid erakapitali ja võlakirjade vormis.

Dental Invest Estonia OÜ on 2010. aastal loodud holding-ettevõte (Grupp), mis koondab tütarfirmad Ortodontiakeskus OÜ, Hambatehnika OÜ, Dental Design OÜ ja Dental Export OÜ. Grupp on tegutsenud juba üle 15. aasta. Grupis töötab kokku 70  inimest, sh 16 ortodonti, 32 hambaarsti ja 22 hambaproteesi spetsialisti. Dental Investi grupp teenis 2013. aasta 9 kuuga EBITDA’d ehk amortisatsiooni- ja intressieelset kasumit 521 tuhat eurot; omakapital ja bilansimaht 2013. aasta septembri lõpu seisuga moodustasid vastavalt 1,6 ja 5,1 miljonit eurot.

Redgate Capital on 2008. aasta lõpus loodud ettevõte, millele panid aluse pikaajalise äri- ja panganduskogemusega partnerid Veikko Maripuu, Mart Altvee ja Aare Tammemäe. Ettevõtte töötab täna nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Põhilisteks tegevusvaldkondadeks on finantsnõustamine (sh M&A tehingud, raha kaasamine) ning investeeringute juhtimine (erakapitali investeeringud).

Lisainformatsioon:

Vallo Veering
Dental Invest Estonia OÜ
Juhatuse esimees
vallo.veering@ortodontia.ee