Nortali rahakaasamine on ajalooline (Äripäev)

Eesti võlakirjaturu mõistes oli Nortali emissioonimaht erasektori mittefinantsettevõtete hulgas läbi ajaloo üks suurimaid, ütles Redgate Capitali partner Andrei Zaborski.

Nortal müüs investoritele 5aastaseid võlakirju summas 50 miljonit eurot. Intress 4,75% oli veidi väiksem kui ettevõtte varasematel võlakirjadel (5%).

Emissiooni kaaskorraldaja Redgate’i sõnul jagab Nortal Eesti turul oma uue emissiooniga erasektoris mitte-finantsettevõtete seas 2-3 kohta koos Nelja Energiaga. Esikohal on Tallink 90-100miljoni euroga (900 miljonit Norra krooni). Sellest suuremad emissioonid on teinud pangad ehk Swedbank ja Luminor ning riigiettevõtted Elering, Eesti Energia ning ka riik ise.

Zaborski ütles, et lunastamata võlakirjade osas on Nortal Eestis praegu Eesti Energia kahe emissiooni, Eleringi ja Luminori järel. “Ehk siis erasektori mittefinantsettevõtetest on Nortal praegu suurim,” ütles Zaborski. Baltikumi kontekstis asetuvad veel ettepoole 4Finance, Latvenergo, Lietuvos Energija, Maxima ja Mogo.

 

Täispikkuses artiklit saab lugeda siit.