MyInvest Estonia omandab Bauhof Group AS-i ja My Fitness AS-i

Bauhofi ja MyFitnessi praeguste ja endiste juhtide ning nõustajate loodud ettevõte MyInvest Estonia OÜ omandab Stockholmi erakapitalifondilt Askembla Growth Fund kõik Bauhof Group AS-i ja My Fitness AS-i aktsiad. Tehingut rahastas SEB Eesti.

Askembla Growth Fund alustas varakevadel plaanipärast tegevust eesmärgiga müüa oma osalused erinevates Balti riikides tegutsevates ettevõtetes.

MyInvest AS-i lõplik aktsionäride struktuur kujuneb järgneva paari kuu jooksul, mil kõik  ülejäänud (ehk Askemblaga mitteseotud) tänased vastavate ettevõtete kaasomanikud saavad MyInvest AS-i aktsionärideks. MyInvest AS-il ei saa olema ühte suuraktsionäri vaid mitmekesine aktsionäride struktuur, mis sisaldab nii Bauhofi ja MyFitnessi praeguseid aktsionäre, juhtkonna liikmeid kui ka tehingu nõustajaid. Enamus MyInvest AS-ist kuulub eestlastele, suurim MyInvesti aktsionär on Nemor Invest. MyInvest Estonia aktsionärid on kinnitanud, et mõlema omandatud ettevõtte puhul on eesmärgiks seatud nende jätkuv areng ning turuliidri positsiooni kindlustamine Eestis.

“On tõeliselt hea meel, et Nemor Invest OÜ ning ka Bauhofi Skandinaavia investoritest partnerid saavad olla edaspidigi omanikuks Eesti suurimale ehitusmaterjalide ja aiakaupade sektoris tegutsevale jaekaubandusettevõttele,” ütles MyInvest Estonia AS-i nõukogu esimees Indrek Prants. “Samuti oleme väga rahul, et omandame  tehinguga Eesti suurimaks spordiklubide ketiks kasvanud MyFitnessi – ettevõtte, mille energilised töötajad näevad iga päev vaeva selle nimel, et Eesti inimeste elustiil oleks parem ja tervislikum.”

SEB Panga korporatiivklientide osakonna juhataja Martti Talgre sõnul kinnitab tehing Eesti ettevõtjate usku meie majanduse positiivsesse väljavaatesse. ”Kahe eduka ettevõtte ja tuntud kaubamärgi omandamine on ambitsioonikas samm ning SEB-l on hea meel antud tehingut finantseerida. Me usume Bauhofi ja MyFitnessi äriplaani ning oleme kindlad, et tugevate omanike ja juhtkonna juhtimisel jätkavad nad senist edu oma valdkondade turuliidritena,” ütles Talgre.

Bauhofi kontserni müügitulu ulatus 2012ndal aastal 98 miljoni euroni. Rahvusvahelisel DIY-kaubanduskontseptsioonil põhinev Bauhofi kauplustekett on Eestis vastava kaubandussegmendi turuliider, pakkudes kvaliteetseid ehitus-, viimistlus-, aia- ja kodukaupu hea asukohaga kaheteistkümnes kaupluses üle Eesti. Bauhof Group annab tööd 340nele inimesele. 2012.aastal  kasvas ettevõtte müügitulu 75 miljoni euroni ning lühemas perspektiivis on omanikel kavas avada veel 2-3 kauplust, keskpikas perspektiivis aga veel lisaks 6 kauplust. Bauhof Group AS-il on Leedus viis kauplust ning lähiaastail on kavas avada veel 4 kauplust Vilniuses ja Kaunases. Leedu Bauhofi kauplustes töötab kokku 178 inimest ning 2012. aasta müügitulu oli Leedus 23 miljonit eurot.

My Fitness AS on juhtiv spordiklubide kett, kuhu kuulub 8 klubi üle Eesti ning millel on rohkem kui 10 000 aktiivset liiget. 2012. aastal külastati MyFitness spordiklubisid üle 560 000 korra. Viimati avas MyFitness Tartus oma teise klubi, mis kannab nime MyFitness Tartu Kesklinn. Lähiajal on Tallinnas oodata kahe uue klubi avamist – augustis avatakse klubi Lasnamäel ning sügisel Solarise keskuses. MyFitnessi käive on alates 2009. aastast kasvanud keskmiselt 31% aastas.

Tehingu ostja poolt nõustas advokaadibüroo Rask ja müüja poolt nõustasid Redgate Capital ja advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene

Lisainfo:

Indrek Prants, MyInvest Estonia AS nõukogu esimees, indrek@aconto.ee
Mart Vau, Bauhof Group AS juhatuse esimees, mart.vau@bauhof.ee
Erkki Torn, My Fitness AS juhatuse esimees, erkki.torn@myfitness.ee