Maripuu: arenenud streikijad riigid lõpetagu see pull ära! (Äripäev)

Paljud arenenud riigid võtsid laenu, et suurte valitsuskulude toel streikida ähvardavat riiki üleval hoida. Nüüd oleks aeg see pull ära lõpetada ja taas tööle asuda, leiab Redgate Capitali juhtiv partner Veikko Maripuu.

“Seda ma kindlasti ei saaks öelda, kas W-kujuline langus on käes või mitte, aga vaataksin asja teise kandi pealt,” rääkis Maripuu Äripäevale. Ta lisas, et paljudel arenenud riikidel on suured välisvõlad ja viimastel aastatel leevendati kriisi sellega, et avaliku sektori kulutused jäid alles ja laenu võeti juurde.

Sellele järgneb klassikaline asi, mis tähendab majanduse ravimist ulatusliku valuutakursi reguleerimisega, arvas Maripuu. “Ma ütleks, et osadel riikidel on ammu aeg see pull ära lõpetada ja tööle hakata. Tuleb ikka püksirihma pingutada, labidas ja vikat kätte võtta ning põllule müdistama minna,” selgitas ta mainides, “meil Läänemere kaldal on muidugi hea sellest pläkutada, sest me pole emapiimaga ametühinguid, streikimist ja karjumist kaasa saanud.”

Maripuu hinnangul võib praegu põhiline probleem tekkida sellest, et mingid riigid ei pruugi hakkama saada ja suured pangad, mis on neile laenu andnud, ütlevad, et ärme enam neile laena. Siis kaob usaldus ja laenu ei anta enam kellelegi.

Täismahus artiklit saab lugeda siit