Klick ootab ostjat (Äripäev)

Digikaupade müüja Klick Eesti on Äripäevale teadaolevalt müügis. Konkurendid möönavad, et müügiks on hea aeg ning sarnase mustriga on suuromanikud Armin Kõomägi, Indrek Prants ja Sven Mansberg varemgi äri ajanud.

 

Armin Kõomägi vastas, et ta ei kommenteeri selliseid asju mitte kunagi. Indrek Prantsu ja Sven Mansbergi Äripäeval eile tabada ei õnnestunud.

Klicki juhatuse liige Marko Kalve vihjas, et müümine on jutuks olnud, aga ei kinnitanud ega lükanud ümber väidet, et praegu on ostjat hakatud otsima. “Selles suunas on viimastel aastatel olnud meil arutlusel mitu varianti. Praegu ei ole aga midagi kindlat võimalik öelda, millised nendest plaanidest teoks saavad,” rääkis Kalve.

Redgate Capitali vanempartner Aare Tammemäe kommentaar: Klicki võimalikku müüki mina ei kommenteeri. Üldiselt aga kasvab ülevõtmiste või ostude turg rohkem siis, kui majandus kasvab. Siis tekib suurem huvi investeerida, osta, üle võtta ja maksta võib-olla ka mingit lisaboonust või paremat hinda. Kui kriisiajal on väga suured käärid ostjate ja müüjate hinnaootuse vahel, siis kasvaval turul käärid vähenevad.

Müüjad saavad enam-vähem seda hinda, mida nad soovivad, ja ostjad on valmis rohkem maksma. Seetõttu ma usun küll, et praegu on päris aktiivne aeg. Baltikumis me näeme, et on ettevõtteid, kes on kaasanud raha selleks, et näiteks osta üle teisi ettevõtteid, oma konkurente. Näiteks Cramo konkurent STORENT ostis ära Läti Cramo.

Üleüldiselt on aktiivsus kõrge, loomulikult kõigil ettevõtetel ju ei lähe hästi. Mõnel on konkurentsisituatsioonis keerulisem toime tulla kui teisel, aga kuna ostjad on aktiivsemad, võivad minna kaubaks nii tugevamad kui ka nõrgemad ettevõtted. Ma usun, et see ei ole kolmanda või neljanda kvartali fenomen, see tõenäoliselt jätkub veel järgnevad aastad, sest kiiret kukkumist või majanduslangust vähemalt aasta ette keegi ei ennusta.

Ma ei tea, kas ettevõtete müügiks on just õige aeg, aga kindlasti on see parem aeg kui finantskriisijärgsetel aastatel, kus tõepoolest olid ka ostjad ettevaatlikumad.

 

Täispikkuses artikli leiate siit.