Ilves: ilma eurota ei tule me kriisist välja (ERR)

Täna Kadriorus nelja suurärimehega kohtunud president Toomas Hendrik Ilves ütles, et ilma eurota ei tule me kriisist välja.

Ilves ja temaga kohtunud suurettevõtjad Jüri Käo, Toomas Luman, Veikko Maripuu ja Enn Veskimägi tõdesid ühiselt, et pikemas perspektiivis loob aluse majanduskasvuks suuresti just Eesti üleminek eurole, teatas presidendi kantselei.

“Välisinvesteeringud on üks oluline abikäsi, mis aitab meil kriisist väljuda ja just selles tõdemuses peitub arusaam, et euro pole imerohi, aga ilma eurota ei tule me kriisist võimalikult kiiresti välja,” ütles Ilves, kelle sõnul tähendab eurotsooniga ühinemine välisinvestorite ja meie ekspordipartnerite silmis Eesti usaldusväärsuse suurendamist, mis omakorda annab võimaluse kasvatada majandustõusuks vajalikku stabiilset keskkonda.

Riigipea sõnul on eurole üleminekuks vajalike kriteeriumite täitmine kogu ühiskonna suur eesmärk.

“Kuna ühiskonnas on valmisolek selle eesmärgi nimel pingutada, on ka valitsusel ja riigikogul olemas olulised eeldused vajalikud otsused langetada,” ütles ta.

Kohtumisel tõdeti ka, et kuidagi ei saa nõustuda nendega, kes arvavad pessimistlikult nagu eurotsooniga ühinemise nimel ei ole mõtet pingutada ja selle võiks lükata edasi kaugemasse tulevikku.