Hüpoteeklaen korraldas õnnestunud võlakirjaprogrammi

Eestis tegutsev hüpoteeklaenude väljastamisega tegelev ettevõte Hüpoteeklaen OÜ emiteeris mais 3-aastaseid võlakirju, lunastamistähtajaga 07. mai 2016 fikseeritud aastaintressiga 8%. Võlakirjaprogrammi maht kokku on 4 miljonit eurot. Võlakirjad on tagatud hüpoteekidele seatud pantidega.

Suunatud emissiooni käigus märkisid võlakirju Eesti tuntud institutsionaalsed- ja erainvestorid. Emitendi nõustajaks kapitali kaasamise küsimustes on Redgate Advisory Services ning juriidiliseks nõustajaks Advokaadibüroo Sorainen. Võlakirjade tagatisagendiks on Advokaadibüroo Lawin.

Me oleme väga rahul, et Redgate Capitali abiga õnnestus meil teostada esmakordne sisenemine Eesti kapitaliturule,“ rääkis Hüpoteeklaen OÜ juhatuse esimees Toomas Paju. „Meie jaoks on oluline mitmekesistada finantseerimise võimalusi, et rahastada laenuportfelli kasvu. Eraisikute huvi võlakirjade vastu oli teada, kuid institutsionaalsete investorite lai huvi ületas meie ootusi.“

Redgate Capitali partner Aare Tammemäe: „Meil oli hea meel, et suutsime aidata Hüpoteeklaen OÜ-l kaasata pikaajalist raha nii investorile kui ka emitendile atraktiivse tootlusega. Redgate Capitali üheks eesmärgiks on kaasata kapitali keskmise suurusega ettevõtetele Balti riikides ning uue emitendi turule tulek ning üha kasvavad emissioonimahud on hea märk investorite suurenevast huvist kohalike võlakirjatoodete vastu.“

Lisaks võlakirjaemissioonile on Hüpoteeklaen kaasamas täiendavalt kapitali Eesti pankadest summas kuni 4 miljonit eurot arvelduskrediidi vormis. Emissioonist ja pangakrediidina saadud raha kavatseb ettevõte kasutada laenutegevuse edendamiseks oma koduturul Eestis.

Hüpoteeklaen OÜ on 2009. aastal loodud ettevõte. Ettevõte pakub krediteerimist kinnisvara tagatisel  Eestis. Ettevõttes töötab kokku 8 inimest, kes teenindavad enam kui 1200 klienti. Hüpoteeklaen teenis 2012. aastal puhaskasumit 0,4 miljonit eurot, omakapital ja bilansimaht 2012. aastalõpu seisuga moodustasid vastavalt 0,8 ja 8,2 miljonit eurot.

Redgate Capital on 2008. aasta lõpus loodud ettevõte, millele panid aluse pikaajalise äri- ja panganduskogemusega partnerid Veikko Maripuu, Mart Altvee ja Aare Tammemäe. Ettevõte töötab täna nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Põhilisteks tegevusvaldkondadeks on finantsnõustamine (sh M&A tehingud, raha kaasamine) ning investeeringute juhtimine (erakapitali investeeringud).

Lisainformatsioon:

Toomas Paju
Hüpoteeklaen OÜ
Juhataja
toomas@hypoteeklaen.ee
+372 681 4610