Hüpoteeklaen emiteeris 5-aastaseid võlakirju kokku 3 miljoni euro eest

Eestis tegutsev kinnisvara tagatisel laenude väljastamisega tegelev ettevõte Hüpoteeklaen OÜ emiteeris 5-aastaseid võlakirju aastaintressiga 8%. Võlakirjad on tagatud hüpoteekidele seatud pantidega ja nõuete pantidega.

Emissiooni eesmärk oli rahastada laenuportfelli kasvu. 2015. aastal on ettevõttel eesmärk kaasata kapitali kokku 8 miljoni euro väärtuses. Ettevõtte planeerib noteerida võlakirjad Tallinna börsil Balti võlakirjade nimekirjas.

Jaanuaris toimunud suunatud emissiooni käigus märkisid võlakirju Baltikumi era- ja finantsasutuste investorid. Emitendi nõustajaks kapitali kaasamise küsimustes oli Redgate Advisory Services ning juriidiliseks nõustajaks Advokaadibüroo SORAINEN. Võlakirjade tagatisagendiks on Advokaadibüroo Lawin.

„Tegemist oli kõige pikema tähtajaga võlakirjadega, mis viimaste aastate jooksul Eesti kohalikul kapitaliturul välja lastud. See näitab, et Eesti ja teiste Balti finantsinvestorite usaldust Eesti majanduskeskkonna ja ettevõtete vastu,“ ütles Redgate Capital-i juhatuse liige Aare Tammemäe.

„Meie jaoks on tegemist juba teise eduka võlakirjaemissiooniga. Soovime oma võlakirjad viia NASDAQ Balti väärtpaberibörsile, et tekitada suurem huvi institutsionaalsete investorite seas. Soovime olla läbipaistvad ning kindlad partnerid oma rahastajatele. Selle aasta eesmärgiks on kaasata kokku 8 miljoni euro eest vahendeid võlakirjaturult,“ ütles Hüpoteeklaen OÜ juhataja Toomas Paju.

Hüpoteeklaen OÜ on 2009. aastal loodud ning tänaseks pankade järel suurim kinnisvara tagatisel laene pakkuv ettevõte Eestis. Ettevõttes töötab kokku 11 inimest, kes teenindavad enam kui 1200 klienti. Ettevõte on oma kuue tegutsemisaasta jooksul kiire kasvu ja tugevate majandustulemuste toel kasvatanud oma laenuportfelli tänaseks 20 miljoni euroni. Ettevõtte 2014. aasta auditeerimata finantstulemuseks oli 2,8 miljonit eurot intressitulu ning puhaskasum 0,9 miljonit eurot. Ettevõtte tulu ning kasuminumbrid on aasta-aastalt suurenenud.

Redgate Capital on 2008. aasta lõpus loodud Eesti kapitalil põhinev investeerimispanganduse ettevõte, mis tegeleb finantsnõustamise (sh M&A tehingud, finantseerimise kaasamine) ning investeeringute juhtimisega (erakapitali investeeringud, kinnisvara).

Lisainformatsioon:

Toomas Paju
Hüpoteeklaen OÜ
Juhataja
toomas@hypoteeklaen.ee
+372 666 1706