Finantsnõustajate TOPi teine koht aitab kasvada (Äripäev)

Äripäeva Finantsnõustajate TOPis pälvis teise koha Redgate Capital AS, mille partnerid Aare Tammemäe ja Valeria Kiisk kommenteerisid, et 2018. aasta head tulemused on aastate pikkuse töö vili.

“Oleme oma 11aastase ajaloo jooksul teinud tööd selle nimel, et olla finantsnõustamise valdkonna suunanäitaja. Aitame Eesti ja Balti riikide ettevõtetel kasvada: nõustame kapitali kaasamist, ettevõtete omandamiste ja ülevõtmiste ning ärikinnisvara tehinguid,“ kirjutasid juhid saadetud ülevaates.

„Aastate jooksul oleme töötanud väga suure hulga tublide ettevõtetega, kellest paljudega seob meid nüüdseks juba pikaajaline koostöö. Oleme väga uhked ka oma meeskonna üle“.

2018. aasta suuremad projektid olid Redgate Capitalil spoonitootja Valmos müük Poola ettevõttele Paged Grupp; Tallinna Sadama aktsiate IPO, kus tegime koostööd Rootsi investeerimispangaga Carnegie ja ärikinnisvara tehingutest Eesti suurima puitmajade tootja Harmet OÜ tehasehoone müük.

Lisaks mitmetele suurtele tehingutele oli 2018. aasta ettevõtte jaoks märgilise tähendusega ka uue tegevusloa osas. Saadi ühe vähese oma valdkonna ettevõttena investeerimisühingu tegevusloa. See luba annab Redgate Capitalile võimaluse korraldada ettevõtete aktsia- ja võlakirjaemissioone nii avaliku kui ka mitte-avaliku pakkumise teel Eestis, Lätis ja Leedus. Lisaks on tegemist kvaliteedimärgiga, sest reguleeritud ettevõttena peavad firma sisemised protsessid ja teenused vastama alati kõrgeimaile kvaliteedistandardile. „Usun, et see eristab meid mitmetest teistest sarnase teenuse pakkujatest,“ ütleb Tammemäe.

Redgate Capital panustab aktiivselt ka ühiskonda. Koostööd tehakse suuremate ülikoolidega, samuti ollakse alati valmis oma teadmistega panustama päevakajaliste probleemide lahendamisesse. „Üheks meie südameasjaks on finantskirjaoskuste edendamine nii eraisikute kui ka ettevõtjate seas. Oleme finantssektori katusorganisatsiooni FinanceEstonia aktiivne liige ning oleme üheks eestkõnelejaks Eesti kapitaliturgude arengu teemadel,“ lisab Tammemäe.

Täispikkuses artiklit saate lugeda siit