FinanceEstonia International Forum 2013 – finantsvaldkonna rahvusvahelised esindajad kogunevad Tallinnas

6.-7. juunil kogunevad FinanceEstonia International Forum 2013 raames Tallinnas Swissotellis ligi 200 rahvusvahelist finantsvaldkonna tipptasemel otsustajat ja spetsialisti. Kahepäevase rahvusvahelise foorumi eesmärk on tutvustada Eestit kui head finantsteenuste ja investeerimiskeskkonda. Ettekannetes, aruteludes ja töötubades kaetakse laiapõhjaline finantsvaldkonna teemade valik ja keskendutakse kapitalituru arengule, fondide administreerimise, shared services, privaatpanganduse ja alustavate ettevõtete võimalustele Eestis.

Arvestades rahvusvahelist esindatust nii esinejate kui osalejate seas ning foorumi formaati, on oodata põnevate arutelude tõstatumist viimase aja finantsvaldkonna arengutest nii Euroopas kui maailmas. Osalejaid on kokku 18. riigist – nii Eestist kui lähiriikidest Soomest, Rootsist, Norrast, Lätist, Leedust ja Venemaalt, samuti kaugematest riikidest nagu Saksamaa, Šveits, Inglismaa, Iirimaa, Hispaania, Austria, Malta, Luksemburg, USA ja Valgevene.

Foorumi teisel päeva pakutakse osalejatele võimalust külastada töötubasid Eesti edukates ettevõtetes, kus saab väiksemas ringis veelgi parema hands-on tunnetuse Eesti elust ja ärimaailmast. Foorumi raames toimub 5. juuni õhtul koostöös Tallinna linnaga Raekojas VIP vastuvõtt ja 6. juuni õhtul Estonia kontserdimajas pidulik õhtusöök.

FinanceEstonia tegevjuht, Mae Hansen kommenteerib, “Väikese riigi finantssektori arenguks vajaliku silmapaistvuse tõstmine rahvusvahelisel areenil on katsumusterohke ettevõtmine. Kõige keerulisem selle juures on erinevaid osapooli riiki kohapeale tutvuma meelitada. FinanceEstonia eesmärk on Eestisse luua uusi kõrge lisandväärtustega töökohti ja ilma Eesti rahvusvahelise tuntuseta on see justkui võimatu missioon. Tsiteerides Tom Bangemann-i, kes on ka foorumi üks esinejatest, on “töökohtade riiki meelitamine kahe etapiline protsess, millest esimene on otsustaja sihtriiki külla meelitamine ja teine sihtriigis äriüksuse loomine. Esimene etapp on 80% kaaluga lõpptulemuse saavutamisest.” Seda arvestades võin öelda, et delegaatide kaasamine 18. riigist esimesel rahvusvahelisel foorumil on ületanud meie ootused.”

FinanceEstonia on avaliku ja erasektori huve ühendav klaster, mis on ellu kutsutud eesmärgiga edendada finantsvaldkonna teenuste eksporti ning kohaliku kapitalituru arengut. FinanceEstonia tegevuse tulemusena suureneb märkimisväärselt Eesti konkurentsivõime globaalsel finantsteenuste turul.

Täiendavat infot foorumi kohta koos programmi, esinejate ja töötubade tutvustusega leiab FinanceEstonia kodulehelt www.financeestonia.eu. Foorumi raames on võimalik küsida intervjuusid ja kommentaare kõigilt esinejatelt ja osalejatelt.

Redgate Capital on FinanceEstonia liige ning partner Aare Tammemäe ka mittetulundusühingu juhatuse liige.

Lisainformatsioon:

Terje Pällo
Turundus- ja arendusjuht
FinanceEstonia
Tel: +372 511 9593
terje.pallo@financeestonia.eu