FinanceEstonia Foorumil tunnustatakse finantsvaldkonna parimaid

Täna toimub traditsiooniline Eesti finantsvaldkonna tippsündmus FinanceEstonia Foorum. Valdkonna juhtivad spetsialistid arutavad ja pakuvad töötubades välja lahendusi majanduse edendamiseks läbi finantskeskkonna parandamise ja finantsteenuste ekspordi. Õhtusel auhinnagalal kuulutavad FinanceEstonia koos Kredexi ja Nasdaq Tallinnaga välja viies kategoorias finantsvaldkonna 2014. aasta parimad.

“Foorumil toimuvates töötubades otsitakse vastust küsimusele, kuidas riik ja erasektor saaksid koos parandada finantskeskkonna olukorda Eestis.  Kuidas parandada kapitali kättesaadavust kohalikele ettevõtetele, et loodaks rohkem töökohti ja lisaväärtust Eesti ettevõtete poolt erinevates majandussektorites. Valikute küsimus on, kuidas võiks riik panustada kapitaliturgude taaskäivitamisesse,” tutvustas FinanceEstonia juhatuse esimees Aare Tammemäe foorumi peamist diskussiooniteemat.

Tammemäe sõnul tuleb finantsturu arendamisel tegeleda sellega, et lisaks pankade poolt pakutavadele laenutoodetele oleks rohkem finantseerimise alternatiive ja pikaajalist rahastamist. “Kui me räägime Eesti väikese ja keskmise suurusega ettevõtete finantseerimisvõimalustest, siis sisuliselt räägime kogu Eesti ettevõtluse rahastamisest, sest enamus Eesti ettevõtteid on Euroopa mastaabis väikeettevõtted. Uusi ja edukaid äriideed ei saa tekkida, kui ei ole mitmekesist kapitali pakkumist – omaette küsimus on, kas raha on omakapitali, võlakirjade või pangalaenude vormis,” lisas Tammemäe, kelle hinnangul on hetkel kapitaliturg Eestis varjusurmas.

FinanceEstonia Foorumi töötoad:

  • Eesti majanduse pikaajaline rahastamine (juhib Ülo Kallas, FinanceEstonia valdkonnajuht)
  • Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete finantseerimisvõimalused Eestis (juhib Erki Kilu, LHV Pangast ja Pangaliidust)
  • Finantsteenuste eksport (juhib Paavo Põld, FinanceEstonia valdkonnajuht)
  • Ettevõtete ekspordi finantseerimise võimalused (juhib Meelis Tambla, KredEx Krediidikindlustusest)

Lisaks Eesti ekspertidele osalevad aruteluringides ka spetsialistid välismaalt. Endine Iiri Rahandusministeeriumi kantsler John Moran tutvustab Iiri finantssektori kogemust ning Soome ekspordikrediteerimisasutuse Finnish Export Credit esindaja Anita Muona räägib Soome kogemusest ekspordi finantseerimisel.

Finantsvaldkonna 2014. aasta parimad kuulutab FinanceEstonia koos Kredexi ja Nasdaq Tallinnaga välja viies kategoorias: aasta investor, aasta finantsteenuse eksportija, aasta finantsIT tegu, aasta eksporditegu ja aasta turuelavdaja.

FinanceEstonia on 2011. aastal loodud finantssektori esindusorganisatsioon, mille eesmärk on luua arenguvõimalusi liikmetele ja toetada majandusarengut läbi valdkonna rahvusvahelistumise, innovatsiooni ja kapitali kättesaadavuse parandamise. FinanceEstonia koondab 62 liiget.

FinanceEstonia Foorumi programmiga saab tutvuda siin.

Lisainfo:

Krõõt Kilvet
FinanceEstonia tegevjuht
Tel: +372 502 0899
E-mail: kroot.kilvet@financeestonia.eu