Ettevõtte juhtkond omandas Baltikumi juhtiva IT toodete hulgimüüja TD Baltic AS-i

TD Baltic AS-i tippjuhid Ervinas Leontjevas ja Henrikas Pragarauskas omandasid Rootsi erakapitalifondilt Askembla Growth Fund 96.6% ettevõtte aktsiatest. Tehingu hinda poolte kokkuleppel ei avalikustata.

TD Baltic AS-i tippjuhid Ervinas Leontjevas ja Henrikas Pragarauskas on olnud ettevõtte juures juba selle algusaastatest. Ervinas Leontjevas-e sõnul on ettevõtte eesmärgiks jätkuv areng ning turuliidri positsiooni kindlustamine. „Meil on tugev meeskond,  väga hea kliendibaas ning klientide nõudlus uuenduslike IT toodete järgi on suur. Oleme seadnud endile ambitsioonikad eesmärgid ning püüdleme nende poole järgmise 2-3 aasta jooksul“, ütles TD Baltic-u juhatuse esimees.

Askembla Growth Fund-i finantsnõustajaks oli Redgate Capital ja juriidiline nõustaja advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene. Juhtkonna väljaostu rahastas Leedu Swedbank.

Leedu Swedbank-i korporatiivklientide osakonna juhataja Mintautas Miškinis-e sõnul on TD Baltic olnud pikka aega nende väga hea klient ning neil on hea meel, et nad saavad ettevõtte arengut toetada. „Me usume ettevõtte juhtkonna tegemistesse“, lausus Mintautas Miškinis.

TD Baltic AS, mis tähistab järgmisel aastal 20 tegevusaasta täitumist, on üks suuremaid ja vanemaid IT kaupade hulgimüüjaid Balti riikides. TD Baltic turustab Eestis, Lätis ja Leedus enam kui viiekümne tootja IT tooteid, sealhulgas sellistelt ettevõtetelt nagu HP, IBM, Dell, Cisco, Philips, Samsung, Microsoft, Xerox jne. Lisaks pakub ettevõte oma klientidele müügituge, logistika- ja muid teenuseid. Ettevõtte müügitulu oli 2012. aastal 48 miljonit eurot ja puhaskasum 339 tuhat eurot.

Askembla Growth Fund alustas varakevadel plaanipärast tegevust eesmärgiga müüa oma osalused erinevates Balti riikides tegutsevates ettevõtetes. Lisaks TD Baltic-ule müüs fond käesoleval aastal oma osalused Baltikumi suurimate ehitusmaterjalide jaemüüjate hulka kuuluvas Bauhofis ja Eesti suurimas spordiklubide ketis MyFitness. Askembla Growth Fund-i  nõustas kõigis nendes tehingutes finantsnõustamise teenuseid osutav Redgate Capital AS.

Lisainfo:

Ervinas Leontjevas, TD Baltic AS juhatuse esimees, ELeontjevas@tdbaltic.lt
Christoffer Kurpatow, Askembla Growth Fund asutaja ja partner, CK@askembla.se