Eestlased tutvustasid brittidele finantsmaailma IT lahenduste uut arenevat normaalsust

Üle 80 inimese kogunes London City kesklinnas, et arutada lennukaid tulevikuvaateid ja uue normaalsuse arenemist kriisijärgses finantsmaailmas. FinanceEstonia ja UK Trade & Investment’i koostöös organiseeritud konverents Finantsmaailma raputavatest infotehnoloogia lahendustest tõi selgelt välja, et muutused ja uue normaalsuse loomine on toimumas ja kiiremini kui keegi meist seda oodata oskaks.

Avakõne pidanud Suurbritannia kõrgeim finantsmaailma esindaja Londoni lordmeer, Roger Gifford, rõhutas, et London on avatud uutele lahendustele rohkem kui kunagi varem. Lahenduste pakkujaid ja koostööpartnereid otsitakse aktiivselt väljaspoolt oma riigi piire. Lordmeer lisas, et nii London, Euroopa üks suurimaid finantskeskuseid, kui finantsektor tervikuna on alles muutuste teekonna alguses.Redgate Capital’i partner Aare Tammemäe esines samuti avasõnadega konverentsil.

Taavet Hinrikuse, Skype ühe esimese töötaja, sõnum Londoni finantsmaailma esindajatele oli selge, mõelge suurelt ja innovaatiliselt. Kui 10 aastat tagasi ei uskunud keegi, et tasuta internetikõned võivad midagi telekommunikatsioonimaailmas muuta, siis tänaseks tehakse 30% rahvusvahelistet kõnedest läbi Skype’i. Miks ei peaks siis täna testimisel või väiksemates ringkondades kasutusel olevad uued finantsteenused ja –lahendused (pakutavad ettevõtete poolt nagu Transferwise, Fortuma, Isepankur või Funderbeam) viie aasta pärast globaalsel turul uue normaalsuse looma?

Seadusandluse kasv koos Euroopa Liidu kõrgendatud nõudmistega pangandussektorile üheltpoolt piiravad innovatsiooni ja kiiret arengut pangandussektoris, kuid avavad täiesti uued võimalused alternatiivteenuseid pakkuvatele ettevõtetele. Kliendid peavad iseenesest mõistetavaks teenuste kiirust, odavust ja läbipaistvust.

Mae Hansen soovitab Eesti ettevõtjatel julgelt Briti turul koostööpartnereid otsida, “Konverentsil jäi kajama tõsiasi, et finantssektori väärtusahel on kriisijärgselt tükeldamisel ja täis väärtusahelaga tegelevate suurettevõtete arv väheneb lähiaastatel drastiliselt. Selle asemel tuleb aina enam juurde väiksemaid teenusepakkujaid, kes keskenduvad kindlale valdkonnale. Neil omakorda, on täna edu saavutamiseks suurem võimalus kui kunagi varem. Soovitan Eesti turuosalistel julgelt sidemeid luua ja kasutada tekkinud võimalusi.”

Tehnoloogia on kõigest abivahend muutuste elluviimiseks. Palju raskemalt muudetavad on tarbija käitumisharjumused, juhtide arusaam ja valmidus muutusteks ning organisatsioonide (eriti suurorganisatsioonide) võimekus sellega kohanduda ja kaasa minna.

Digitaalmaailm on loonud olukorra, kus kogunevate andmete analüüsivõimekus, selle põhjal teenuste lihtsustamine ja kliendisõbralikumaks muutmine, väärtust mitteloovate vahelülide eemaldamine on kriitiliselt olulised edufaktorid pikaajalise jätkusuutlikuse tagamiseks.

Tiit Pekk, konverentsi üks esinejatest kommenteerib, “Kui viia kokku vana maailma pikaaajaline finants- ja ärikogemus ning Eesti innovaatilised infotehnoloogia lahendused, out of the box mõtteviis ja kultuuriline edasipürgivus, siis see loobki maailmamuutvad kriisijärgsed lahendused. Vesteldes selle konverentsi kuulajaskonnaga sain veendumuse, et nende taust, tänased tegemised ja homsed plaanid on väga muljetavaldavad ning loodetavasti annavad täna räägitud teemad koostööle hoogu juurde.”

Mae Hansen lisab, “Väikese Eesti turuosalised vaatavad globaalset finantskeskust Londonit kui suurt elevanti, kellega koostöö tekitab suutlikkuse küsimuse. Üritusel arutatud ja kajama jäänud mõtted näitasid, et reaalsuses on elevandi asemel tegemist sääskede parvega, kus ühe või kahe sääsega koostöö on väiksematele teenuse osutajatele jõudumööda. Sellise koostööga on Eesti turuosalisel võimalik end aastateks siduda huvitavate väljakutsetega, mille sisu ja teenistus on maailmatasemel.”

Lisainfo:

Terje Pällo
Turundus- ja arendusjuht
FinanceEstonia
Tel: +372 511 9593
terje.pallo@financeestonia.eu
www.financeestonia.eu