Eesti finantsvaldkonna IT lahendused raputavad Londonit

Kolmapäeval 30. oktoobril korraldab FinanceEstonia koostöös UK Trade & Investment’ga Finantsvaldkonda raputavate IT lahenduste konverentsi Londonis (Disruptive Technology in Financial Services Conference), kus Eestil on suurepärane võimalus suurendada nähtavust rahvusvahelisel areenil, tutvustada oma finantsvaldkonna IT lahenduste edulugusid ning luua suhteid Suurbritannia infotehnoloogia ja finantsvaldkonna ekspertide ning ettevõtjatega. Selle ürituse avab Redgate Capital’i juhatuse liige Aare Tammemäe koos Londoni lordmeeriga.

Londonis toimuva ürituse eesmärgiks on tutvustada kuulajaskonnale turu arenguid – uusi ja innovaatilisi lahendusi, mida pakuvad tänapäeva IT lahendused finantsmaailmas. Tähelepanu all on tutvustada Eesti edu selles valdkonnas ja luua võimalused edasise koostöö arendamiseks. Üles astuvad nii Eesti, Briti kui Euroopa valdkonna tuntud ja tunnustatud spetsialistid nagu Londoni lordmeer, Economisti rahvusvaheline toimetaja Edward Lucas, Eestist Linnar Viik, Tiit Pekk, Kristjan Lepik, Transferwise esindaja Taavet Hindrikus ja mitmed teised. Ürituse täpsema päevakavaga saab tutvuda FinanceEstonia kodulehel.

Ürituse algatasid Londoni lordmeer, Roger Gifford ja Briti suursaadik Eestis, Chris Holtby peale lordmeeri külastust Eestisse 2013 aasta aprillis, kus FinanceEstonial oli võimalus tutvustuda Londoni lordmeerile Eesti finantsmaailma edumeelsust IT lahenduste osas. Briti suursaadik Eestis, Chris Holtby kommenteerib, “Londoni lordmeeri eesmärk on 30. oktoobri konverentsiga tutvustada Briti suurele finantssektorile innovaatilisi võimalusi, mis loovad uusi lahendusi nende äri korraldamiseks. See üritus demonstreerib Eesti finantsvaldkonna infotehnoloogia edu kuid samas on suurepärane võimalus tugevdamaks sidemeid Eesti ja Suurbritannia finantsvaldkondade vahel.”

Lisaks IT valdkonna esindajatele on FinanceEstonia koostöös Briti suursaatkonnaga Eestis kutsunud üritusele globaalsete IT investorite koorekihi, sh Index Ventures ühe partneri ja Briti peaministri David Cameroni endise nõustaja Rohan Silva. Index ventures on üle maailma tuntud kui varase ja kasvukapitali pakkuja erinevates IT ja interneti sektorites, investeerides ettevõtetesse nagu Skype, Facebook, Dropbox, Erply, jne. Selline esindatus on suureks tunnustuseks nii FinanceEstonia’le kui kogu Eesti senisele edule IT valdkonnas.

FinanceEstonia tegevjuht Mae Hansen leiab, et antud üritus on Eesti finantssektorile enneolematu võimalus näidata enda suutlikkust ning innovaatilisust Euroopa suurimas finantskeskuses Londonis. “UK ja kogu vana Euroopa finantssektori platvormid on jõudnud seisu, kus vaadatakse aktiivselt uute lahenduste suunas ja planeeritakse lähi-aastatel suuremahulisi täiendusi. Otsitakse ning ollakse valmis hüppeliseks innovatsiooniks, mis on omakorda vesi Eesti turuosaliste veskile. FinanceEstonial on hea meel pakkuda oma liikmetele selline kõrgetasemeline võimalus kontaktide võrgustiku ja ärisidemete loomiseks. Loodan siiralt, et turuosalised kasutavad seda võimalust ja lõpptulemusena areneb Eesti ettevõtlus,” kommenteerib Mae Hansen.

FinanceEstonia on avaliku ja erasektori huve ühendav mittetulundusühing, kuhu kuulub 57 ettevõtet ja organisatsiooni. FinanceEstonia eesmärk on Eesti finantsvaldkonna võimaluste tutvustamine välisriikides ning samaaegselt kohaliku keskkonna järjepidev arendamine.

Lisainfo:

Terje Pällo
Turundus- ja arendusjuht
FinanceEstonia
Tel: +372 511 9593
terje.pallo@financeestonia.eu
www.financeestonia.eu