Creditstar Group tegi õnnestunud võlakirja emissiooni summas 3 MEUR, tootlusega 15% aastas

Rahvusvaheline väikelaenude firma Creditstar Group AS, kellele kuulub Eesti edukaim väikelaenude pakkuja SMS Laen AS, emiteeris detsembris 3 miljoni euro ulatuses aastaseid võlakirju, lunastamistähtajaga 10. detsember 2013. Võlakirja emissioon märgiti oluliselt üle ning võlakirjade tootluseks kujunes oksjoni käigus 15% aastas. Suunatud emissiooni käigus märkisid võlakirju mitme Balti riigi investorid, kellest üle poole olid Eesti erainvestorid. Emitendi nõustajaks kapitali kaasamise küsimustes oli Redgate Advisory Services ning juriidiliseks nõustajaks Advokaadibüroo Sorainen. Võlakirjade tagatisagendiks on Advokaadibüroo Raidla Lejins & Norcous.

„Meil on hea meel, Redgate Capitali abiga õnnestus meil järjekordselt teostada edukas Baltikumi ülene võlakirjaemissioon,“ rääkis Creditstar Group AS juhatause esimees Aaro Sosaar. „Suure osa meie võlakirjade märkijatest moodustavad varakad Eesti erainvestorid. Eriti hea meel on selle üle, et sellel aastal pidime tänu suurele nõudlusele võlakirjade emissiooni suurendama 2 miljonilt 3 miljoni euroni. Investorite usaldust meie grupi vastu näitas võlakirjade intressi langus oksjoni käigus 17%-lt 15%-ni“

Redgate Capitali seenior partner Aare Tammemäe: „rekordmadalate intressimäärade keskkonnas ja arvestades, et Eestis sisuliselt puuduvad pangadeposiitidele alternatiivsed intressitulu pakkuvad säästmis- ja investeerimistooted, sai Creditstar Groupi võlakirjaemissioon vägagi positiivse vastukaja osaliseks. Emitendi kiituseks tuleb  esile tõsta pikaajalist pidevat tööd oma investorkonnaga, mille tulemusena on laenukapitali hind emitendi jaoks aasta aastalt iga uue emissiooniga vähenenud“.

Käesolev võlakirjaemissioon on kooskõlas Creditstari kasvustrateegiaga, mis näeb ette grupi laienemist lisaks Eestile, Soomele (siseneti 2010 aastal) ja Rootsile (2012) veel täiendavalt mitmesse Euroopa riiki. Lisaks võlakirja emissioonile kaasab Creditstar Group täiendavalt kapitali pangast summas kuni 1,6 miljonit eurot arvelduskrediidi vormis. Emissioonist ja pangakrediidina saadud raha kavatseb grupp kasutada laenutegevuse edendamiseks peamiselt Eestis, Soomes, Rootsis ja Leedus.

Aaro Sosaare sõnul peitub firma edu kaasaegse tehnoloogia ja paindlike lahenduste  kombineerimises laenuteenuste pakkumisel. „Eestis kaubamärgi SMS Laen all tegutsev ettevõte võimaldab oma klientidel teha mugavalt laenutaotlusi läbi interneti, mobiiltelefoni ja valitud koostööpartnerite. Iseteeninduskeskkond pakub klientidele võimalust jälgida oma arvepidamist ja olla pidevalt kursis uute pakkumistega,“ selgitas Sosaar. Tema sõnul pole edu saavutamisel vähemtähtis olnud ka kõrgetasemelise riskianalüüsi teostamine ja laenuotsuse tegemise tehnoloogia juurutamine, mis võimaldavad kiiresti ja efektiivselt langetada vastutustundlike laenuotsuseid.

Creditstar Group AS on 2010 aastal loodud emaettevõte, kuhu kuuluvad tegutsevad tütarfirmad Eestis, Soomes ja Rootsis. Juba detsembris 2012 aastal alustatakse tegevust Leedus. Grupis töötab kokku 24 inimest kes teenindavad enam kui 114 000 klienti. Creditstar Group teenis 2011. aastal puhaskasumit 829 tuhat eurot, omakapital ja bilansimaht 2011. aastalõpu seisuga moodustasid vastavalt 6,2 ja 13,1 miljonit eurot.

Redgate Capital on 2008. aasta lõpus loodud ettevõte, millele panid aluse pikaajalise äri- ja panganduskogemusega partnerid Veikko Maripuu, Mart Altvee ja Aare Tammemäe. Ettevõtte töötab täna nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Põhilisteks tegevusvaldkondadeks on finantsnõustamine (sh M&A tehingud, raha kaasamine) ning investeeringute juhtimine (varahaldus ja erakapitali investeeringud).

Lisainformatsioon:

Aaro Sosaar
Creditstar Group AS
Juhataja
aaro.sosaar@creditstargroup.com
+372 698 8710