Coop Panga börsipakkumine tundub ekspertidele atraktiivne

Coop Panga pakutud tingimused börsile minekuks on finantsekspertide hinnangul atraktiivsed. Aktsiale prognoositakse aktiivset märkimist ja suurt huvi jaeinvestorite hulgas.
“Mõistliku mahuga tehing. Võib hästi välja töötada, kui soosiv turuolukord püsib,” ütles Superia Corporate Finance juhtivpartner Henrik Igasta. Kui Põhjala pangad jätkavad Baltikumis turuosa kohalikele loovutamist, siis on Coop Pangal jätkuvalt palju kasvuruumi, lisas ta.
Tema sõnul on pakkumine hinnavahemiku keskpunktis hinnastatud tasemel umbes 1,3 korda olemasolev omakapital, mis ei ole kiire kasvuga panga puhul liiga agressiivne ootus, kuid tema hinnangul eeldab selline hinnaootus ka kasumlikkuse paranemist. Samas märkis Igasta, et antud pakkumise juures on huvitav, kuidas on pakkumise vahemik jäetud üsnagi kitsas – umbes 12 protsenti selle keskmest arvutatuna. Tavapäreselt jäetakse hinnavahemikuks 20-25 protsenti, sest aktsiaturud on volatiilsed ja pakkumise korraldajatel on vaja hinnastamisel pakkuda investoritele paindlikkust.
Igasta hinnangul võib otsus kitsa vahemiku kasuks viidata see asjaolule, et korraldajal on piisavalt konkreetne institutsionaalse eelmarketingi tagasiside võimaliku hinnataseme ja nõudluse suuruse osas. Jaeinvestoritelt prognoosib Igasta kõrget huvi aktsia vastu, sest Coop on tuntud kaubamärk, hiljutised Eesti esmaemissioonid on järelturul pakkunud head tootlust ja emissioonitingimustega üritatakse stimuleerida jaemärkimist, sealhulgas varajast märkimist.
“Jaeinvestor on esmaemissioonis kindlasti oluline sihtgrupp, seda on Coop ka kommunikeerinud” märkis Igasta, kuid möönas,et tõeliselt hea tulemuse tegemiseks ja järelturul jätkusuutliku hinnataseme tekkeks on vaja ka korralikku institusionaalset märkimist.

Redgate Capitali juhatuse liige Aare Tammemäe prognoosis Coop Panga aktsiale populaarsust jaeinvestorite hulgas.
“Eelmisesd IPO-d [aktsiate esmased avalikud pakkumised]: LHV, Tallinna Sadam, on näidanud et kodumaistel investoritel on suur huvi investeerida kodumaistesse ettevõtetesse,” rääkis Tammemäe. “Coop näitab, et tasub siseneda Eesti kapitaliturule.”
Tammemäe sõnul on selge, et Coop Panga börsile tulek on ainult üks sammudest ja tulevikus on näha suuremas hulgas Eesti ettevõtete aktsiate ja võlakirjade börsile toomist, sest ühest küljest tekib rohkem valikuid ja teisest küljest kasvab inimeste teadlikus sellest, et arvel seistes raha ei kasva.
Tammemäe lisas, et plaanib ka ise Coop Panga aktsiaid märkida. Igasta ütles, et otsustab selle tuleva nädala teises pooles.

Täispikkuses artiklit saate vaadata siit