Askembla Growth Fund müüs 100%lise osaluse ettevõttes Coral Arendus OÜ, mis on Eesti ühe suurima tennise ja fitness keskuse – Rocca al Mare Spordikeskuse omanik.

Spordikeskuse OÜ, kelle omanikud on Indrek Prants, Sven Mansberg ja Armin Kõomägi, omandas 100% osaluse Coral Arenduses Rootsi erakapitalifondilt Askembla Growth Fund. Pooled on kokku leppinud, et tehingu hinda ei avalikustata.

Christoffer Kurpatow, Askembla Growth Fund asutaja ja partner, ütles: „Me oleme positiivselt üllatunud nii suure hulga huviliste üle, kes soovisid osta tennise ja fitness keskust Rocca Al Mares.  Meil on hea meel, et parimat hinda pakkunud Spordikeskuse OÜ sai ettevõtte uueks omanikuks“.

Coral Arendus oli viimane Eesti ettevõtte Askembla Growth Fund-is. Christoffer Kurpatow kommenteeris: “Me oleme Eesti turul olnud aktiivsed investorid juba pikk aega. Meie esimene fond loodi 1996. aastal ning Growth Fund 2003. aastal. Selle aja jooksul oleme investeerinud ligikaudu 100 miljonit eurot kokku 25. ettevõttesse. Viimased kümme investeerimise aastat on olnud eriti põnevad ning me oleme valmis ka edaspidi toetama keskmise suurusega Eesti ettevõtteid, kes vajavad laienemiseks kapitali“.

Uued Coral Arenduse omanikud plaanivad laiendada sportimise võimalusi Rocca al Mare spordikeskuses. Indrek Prants, üks Spordikeskuse OÜ omanikke sõnas: “Oleme Tallinna kinnisvarasektoris juba aastaid otsinud objekte, mille asukoht ning profiil oleksid vastupidavad majanduse erinevates tsüklites. Peame Coral Arendust Tallinna üheks parimaks tennisekeskuseks nii selle asukoha kui pakutavate teenuste poolest. Plaanime investeerida lähiaastatel Coralisse, et kaasajastada kogu spordikeskust. Rocca al Mare Tennisekeskuse ning Eesti juhtiva spordiklubide keti MyFitnessi kooslus on olnud väga elujõuline ning meie sooviks on pakkuda inimestele ka tulevikus veelgi laiemaid sportimisvõimalusi ühe katuse all.” Coral Arendus OÜ juhatuse liige Erkki Torn usub, et uued ambitsioonikad omanikud suudavad keskust veelgi arendada.

Askembla Growth Fund-i finantsnõustaja oli Redgate Capital ja juriidiline nõustaja advokaadibüroo TARK GRUNTE SUTKIENE. Tehingut finantseeris Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal.

Coral Arendus OÜ on Rocca al Mare Spordikeskuse omanik, keskuse kogu pindala on 9 800 m2. Suurimad rentnikud on MyFitness spordiklubi, Rocca al Mare Tennisekeskus, Sportland ning AMPS.

Askembla Growth Fund väljus oma viimasest investeeringust Baltikumis. Viimase kaheteist kuu jooksul on fond müünud osalused Bauhofis (Baltikumi üks suurimaid ehitusmaterjalide jaemüüjaid); Starmanis (üks suurimaid tegijad Eesti telekommunikatsiooni turul), MyFitnessis (Eesti suurim spordiklubide kett); TD Baltics AS-is (Baltikumi juhtiv IT toodete hulgimüüja); Eesti Eine AS-is (Eesti suurim toitlustusteenuse osutajaid haiglate ja koolide segmendis) ja Klick Eesti AS (Eesti üks suurimaid digikaupade jaekette).

Lisainformatsioon:

Christoffer Kurpatow, Askembla Growth Fund asutaja ja partner, CK@askembla.se
Erkki Torn, OÜ Coral Arendus juhatuse liige, erkkitorn@hotmail.com
Indrek Prants, Spordikeskuse OÜ üks omanikest, indrek@aconto.ee