AS Redgate Capital sai alternatiivturu First North nõustajaks (NASDAQ OMX Tallinn)

Alates eilsest, 06. oktoobrist 2010, on AS Redgate Capital alternatiivturu First North nõustaja. Kokku on Balti riikide alternatiivturgudel 18 nõustajat, kellest kaheksa, seal hulgas AS Redgate Capital, osutavad oma teenuseid Eestis.

„Järjest rohkem Eesti ettevõtjaid otsivad alternatiivseid kapitali kaasamise võimalusi lisaks traditsioonilistele pangalaenudele ning alternatiivturg First North on paindlik ja sobiv mitmetele. Kapitaliturud muutuvad lähiaastail jälle oluliseks finantseerimisallikaks ettevõtjate uute kasvuplaanide realiseerimisel. Redgate Capital on sobivaks partneriks neile, kes otsivad uut kasvukapitali tuginedes meie partnerite kogemusele ja meie viimase aja kogemustele kapitali kaasamise tehingutes,“ ütles Aare Tammemäe, AS Redgate Capital partner ja juhatuse liige.

Kalle Viks, NASDAQ OMX Tallinna börsi emitenditeenuste juhi sõnul uue aktiivse nõustaja lisandumine alternatiivturule suurendab lisafinantseeringut otsivate ettevõtjate võimalusi ning avardab ettevõtjate ees laiuvate valikute ringi.

Alternatiivturg First North võimaldab kasvuettevõtetele lihtsamat ligipääsu lisakapitalile ning paremat nähtavust Baltimaade finantsturul. Alternatiivturul avanevad ettevõtetele reguleeritud turul noteeritud ettevõtetega sarnased võimalused, kuid regulatiivne koormus on madalam. Igal ettevõttel peab olema lepinguline nõustaja, kes aitab ettevõtet teabe avalikustamisel ning teiste nõuete täitmisel, tagades seega investoritele piisava teabehulga ratsionaalsete investeerimisotsuste langetamiseks.

Loe kogu artiklit siit.