AS Redgate Capital omandas AS-i RPM Grupp

Redgate Capital-i alternatiivsete investeeringute äriüksus on edukalt lõpule viinud ülevõtmistehingu AS-i RPM Grupp omandamiseks senistelt omanikelt.

AS RPM Grupp on Elvas asuv element- ja palkmaju tootev ettevõte, kes ekspordib enamiku oma toodangust. Ettevõtte põhiturgudeks on Skandinaavia riigid, Prantsusmaa ja Suurbritannia. Vähemal määral müüakse toodangut ka Jaapanisse, Hollandisse, Saksamaale, Hiinasse ja Itaaliasse. Ettevõttes töötab 50 inimest ja ettevõtte eelmise aasta netokäive oli ligi 2 mln EUR.

Redgate partneri Mart Altvee sõnul on viimased aastad olnud ettevõttele väljakutseterohked. Vähenenud on müügikäive ja kasum. Samas on säilinud meeskond, tootmispotentsiaal ja oskused kvaliteetse toodangu valmistamiseks, mis loob võimalused edasiseks kasvuks. Esimesed märgid paranevatest tulemustest on näha juba 2013 aasta esimeste kuudega. „Ettevõtte toodangu hea kvaliteeditaseme ja kogemuste baasil loodame kasvatada ekspordimahtusid  järgnevatel aastatel. Ettevõtte potentsiaal on kindlasti suurem kui tänased tulemused lubaks seda arvata,“ lisas Altvee.

RPM Grupi asutaja ja peamise omaniku Enno Kuldkepp-a sõnul on ta rahul, et ettevõttel on uued omanikud, kes jätkavad ettevõtte arendamist juba uue energiaga. „Olime üks esimesi palkmajatootjaid taasiseseisvunud Eestis ja laienesime seoses nõudluse kasvuga varsti ka  elementmajade sektorisse. Oleme alati rahuldunud oma toodangu puhul vaid kõrgeima kvaliteeditasemega. Usun, et uutel omanikel on uuenduslikke ideid ja energiat, et ettevõte sellelt baasilt taas kasvule viia,“ ütles Enno Kuldkepp.

Redgate–i investeerimisfookuses on hea kasvupotentsiaaliga ning arenguvõimelised Eesti ja teiste Balti riikide ettevõtted. Mart Altvee sõnul sobib Redgate-i erakapitali (Private Equity) investeeringute portfelli eelkõige keskmise suurusega ettevõte, kellel napib kapitali laienemiseks või ei kattu ettevõtte kasvustrateegia enam omanike ootustega. Investeeringuteks kaasatud kapital pärineb peamiselt Balti riikide ja ja Skandinaavia investoritelt. Investeeringuid juhib aktiivselt Redgate.

Redgate on varasemalt omandanud trükikoja Ecoprint, metalli ja terasetoodete hulgimüüja Reval Nordic Steel ja ehitusmaterjalisektoris tegutseva Põltsamaa Graniit. Ettevõttest Reval Nordic Steel tehti edukas väljumine 2012 aastal, teised protfelli ettevõtted arenevad vastavalt planeeritud strateegiatele. Mart Altvee teatel on hetkel analüüsimisel neli täiendavat võimalikku investeeringut. “Regiooni ettevõtted planeerivad uuesti laienemisi ja otsivad seetõttu võimalusi kapitali kaasamiseks. Samuti on ettevõtjaid, kes on pärast kriisi oma ärid korda saanud, kuid vanus, väsimus või uued eesmärgid panevad ettevõtte müügile mõtlema. Oleme eriti huvitatud investeeringutest ekspordisuunalistesse keskmise suurusega ettevõtetesse,” ütles Altvee.

Redgate Capital on investeerimispangandus ja varahaldusettevõte, kes pakub investoritele, ettevõtjatele ja ettevõtetele finantsnõustamise, varahalduse ja alternatiivsete investeeringute teenuseid. Redgate Capital-i juhatusse kuuluvad Veikko Maripuu, Mart Altvee ja Aare Tammemäe.

Lisainfo:
Mart Altvee, juhatuse liige
E-post: mart.altvee@redgatecapital.eu
Tel: +372 66 68 202