Aare Tammemäe: jaeinvestorite salved on aktsiaostuks padruneid täis

Tallinna Sadama aktsiate märkimine on hooga käima läinud. FinanceEstonia kapitaliturgude töögrupi juhi Aare Tammemäe sõnul mõjutab Tallinna Sadama börsileviimine positiivselt kogu Eesti kapitaliturgu ja Tallinna Sadamal on lootust saada uueks staaraktsiaks Tallinna börsi nimekirjas.

“Tallinna Sadama IPO on tubli turgutus siinsele börsile, mis suurendab vabalt kaubeldavate aktsiate arvu ning parandab börsi likviidsust. See omakorda tähendab suuremat huvi investorite poolt ning võimalusi uutele ettevõtetele,” kinnitab Tammemäe. Kapitaliturgude positiivne areng on hea uudis kõikidele Eesti ettevõtjatele, kes soovivad kaasata kasvukapitali edasiseks arenguhüppeks. Mida rohkem aktsiaid börsil on, seda enam on investoreid, parem likviidsus ning kõrgemad ettevõtete turuväärtused. “Aga mis on peamine – lisaks pangalaenudele tekivad ettevõtjatele uued võimalused omakapitali finantseerimiseks,” lisab Tammemäe.

Tammemäe sõnul on huvi Tallinna Sadama aktsiate vastu kindlasti suur ning viimatised aktsiaemissioonid LHV ja Efteni näol näitasid, et jaeinvestoritel on salved padruneid täis. “Eesti ei ole varasemalt pakkunud just palju investeerimisvõimalusi Euroopa investoritele, mistõttu võiks huvi ka välisinvestorite poolt olla suur. Lõpuks taandub aga kõik siiski pakutavale aktsiahinnale ja muudele investeerimise alternatiividele,” lisas FinanceEstonia kapitaliturgude töörühma juht.

Laiemalt täidab riigiettevõtete börsileviimine Tammemäe hinnangul mitut eesmärki:

  • Pakub paljudele Eesti investoritele uusi investeerimisvõimalusi;
  • Elavdab kohalikku kapitaliturgu;
  • Avab ettevõtetele uued finantseerimise allikad, mis võib osutuda kasulikuks just turu languse faasis;
  • Muudab riigiettevõtete juhtimise läbipaistvamaks;
  • Harjutab Eesti majapidamisi säästma ning omandama uusi teadmisi finantseerimisest, mis omakorda tõstab finantsharitust.

Originaalartikli leiate FinanceEstonia kodulehelt.