Postimehe majandusprognoos ⟩ Mustade luikede aastad

Juba aastaid on Redgate Capitalil olnud au osaleda Postimehe suures majandusprognoosis, ent viimastel aastatel muutub see aina keerukamaks, kuna lisanduvad ootamatud tegurid. Tervishoiukriis, mille mõjude leevendamiseks oli korralikult raha juurde trükitud ja toetusi jagatud, ei ole veel saanud taanduda, kui juba lisandusid uued faktorid – sõda Euroopas, energiakriis, kontrollimatu inflatsioon.

Ootame järgmisel aastal majanduse mõningast jahtumist, ent usume, et aasta teises pooles näeme stabiliseerumise märke. Usume, et Euroopa keskpanga poolt initsieeritud intressimäärade kiire tõus suudab hindade kasvu ohjendada, kuid pikaajalise inflatsiooni eesmärgi saavutamine võtab aega. Üsna kindlalt näeme aasta esimeses pooles veel kahekohalisi inflatsiooni numbreid ning ootame kasvu langemist pigem suvel.

Majanduse turgutamine võtab küll aega – aga aktsiaturud käivad majandusest ees ning seetõttu prognoosime Tallinna börsi indeksi kasvu. Viimase aastakümne jõupingutused investorite finantskirjaoskuse ning investeerimiskultuuri arendamise suunas kannavad vilja ning jaeinvestor jätkab investeerimist – ning suuremad kutselised investorid on aktiivsed ka täna. See aitab vältida majanduse jahtumisest tingitud paanikamüüke ning põhjendamatut survet aktsiahindadele.

Loe Postimehe majandusprognoosi artiklit SIIT!