Omandamiste ja ülevõtmiste nõustamine

Aitame oma klientidel kiirendada kasvu läbi ülevõtmiste (mergers and acquisitions).Pakume M&A nõustamise teenuseid: ettevõtte osade või aktsiate omandamised ja müük; juhtkonnapoolsed omanikelt väljaostud, võimendatud väljaostud ning ühinemised.

Võimalused

Millal ettevõtet osta?

Ettevõtte kasvatamine ostutehingu kaudu (ingl mergers & acquisitions) on sobiv alternatiiv orgaanilisele kasvule, kui eesmärk on kiirendada kasvu. Samas, võrreldes loomuliku arenguga kaasnevad ülevõtmistega suuremad riskid. Edukas tehing toimub teadliku ostustrateegia ja õige ajastuse korral – emaettevõte peab olema piisavalt tugev ja sobiv kandidaat ning saadaval õiglastel tingimustel.

Loe lähemalt

Kuidas ettevõtet osta?

Mäletame, et TeliaSonera ostis Eesti Telekomi, Hansapank läks Swedbanki alla. Suured tehingud ületavad uudisekünnise. Vähem on teada tehingute kohta, kus omandatakse väikese või keskmise suurusega mitteavalik ettevõte. Kuidas toimub ettevõtte ost?

Loe lähemalt

Millal ettevõtet müüa?

Ettevõtet saab müüa igal ajal, kuid tabav ajastus suurendab tehingu õnnestumise tõenäosust ning tagab kõrgema hinna. Edukad müügitehingud sünnivad siis, kui ajastus klapib nii väliskeskkonna kui müüdava ettevõtte elutsükli osas.

Loe lähemalt

Kuidas ettevõtet müüa?

Iga ettevõtja võib end ühel hetkel leida olukorrast, kus hoole ja vaevaga kasvatatud ettevõttele tuleb hakata uut omanikku otsima, olgu siis põhjuseks vanus, terviseprobleemid või ka lihtsalt huvi uute projektide ja väljakutsete vastu.
See on omaniku jaoks üks olulisemaid protsesse kogu ettevõtte elukaare jooksul.Kuidas tagada, et see tähtis etapp osutuks ettevõtja jaoks edukaks?

Loe lähemalt

Koostöö Carnegie Investment Bank’iga

Koostöös Põhja-Euroopa juhtiva investeerimispangaga Carnegie Investment Bank aitame Baltikumi ettevõtetel kasvada omandamiste ja investeeringute kaudu ka Skandinaavias ja mujal Euroopas.

Carnegie

Meie kliendilood

Indrek Prants, MyInvest

MyInvestiga oleme koostööd teinud mitme projekti puhul: nõustasime Bauhof, MyFitness, Klick ja Rocca al Mare Tennisekeskuse ostu ja Mustamäe Keskuse müüki.

Karol Kõrm, Horticom

2015. aastal otsustas aiakaupade hulgimüügiga tegelev Eesti pereettevõte Selteret omandada Soome Schetelig’i kontserni Baltikumi operatsioonid. Nii sündis Horticom. Ja meil on au öelda, et olime selle protsessi juures abiks.

Viimased tehingud

2020

OÜ TB Works müük

TB Grupp OÜ nõustaja

2020

2019

Prategli Invest OÜ vähemusosaluse müük

Family Buntsel Investments OÜ nõustaja

2018

Wris Reisibüroo

AS Wris müük

Holostovi kinnisvara AS nõustaja

2018

OÜ Valmos müük

Kaamos Group OÜ nõustaja

Vaata kõiki tehinguid

Valdkonna eest vastutavad töötajad