Kapitali kaasamine

Oleme kapitali kaasamise valdkonna suunanäitaja: meie ulatuslik kogemus aitab tagada parima teenuse kliendile. Leiame töötavaid lahendusi Balti väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele nende kasvu rahastamiseks.

Koostöö Carnegie Investment Bank’iga

Kapitaliturgude tehingutes teeme koostööd Põhja-Euroopa juhtiva investeerimispangaga Carnegie Investment Bank.

Alternatiivturu First North ametlik nõustaja

Redgate Capital on Nasdaq gruppi kuuluvate börside poolt opereeritava mitmepoolse kauplemissüsteemi First North ametlik nõustaja.

Koostöö Pareto Securities’ega

Kapitaliturgude tehingutes teeme koostööd Põhjamaade investeerimispangaga Pareto Securities.

Meie kliendilood

Mirje Trumsi, PlusPlus Capital

PlusPlus Capital tegutseb kiiresti kasvaval tarbijakrediidi turul Baltikumis. Aitasime ettevõttel kaasata kapitali – ja tulemusena ettevõtte bilansimaht kolmekordistus vähem kui kahe aastaga.

Aare Paloots, Mainor Ülemiste

Baltikumi suurim ärilinnak, Ülemiste city, vajas lisakapitali kiire arengu rahastamiseks. Aitasime ettevõttel emiteerida võlakirju, mis on nüüd noteeritud First North nimekirjas. Lisaks vajalikule kapitalile aitas emissioon neil kasvatada tuntust investorite seas.

Viimased tehingud

2019

Võlakirjaemissioon summas 40 mln €

IuteCredit Finance S.a r.l. regionaalne müügiagent

Juhtiv korraldaja KNG Securities LLP

2019

Võlakirjaemissioon 50 mln €

Nortal AS
kohalik kaaskorraldaja

Globaalne peakorraldaja Pareto Securities AB

2019

Võlakirjaemissioon 8 mln €; MTF First North’il kauplemisele võtmine

Magnetic MRO AS nõustaja

Juriidiline nõustaja
Ellex Raidla

2019

Võlakirjaemissioon 1,5 mln €

UAB Kauno FEZ infrastruktura nõustaja

Juriidiline nõustaja
SORAINEN

Vaata kõiki tehinguid

Võimalused

Laenud

Balti ettevõtete üheks levinud kasvukapitali kaasamise vormiks on laen, kus investori ja ettevõtte vahel sõlmitakse kahe- või mitmepoolne laenuleping. Sellist rahastamise vormi kasutatakse peamiselt tehingute või kasvule suunatud investeeringute finantseerimiseks. Loome investoritele võimaluse investeerida valitud ettevõtete laenudesse.

Loe lähemalt

Võlakirjad

Võlakirjad pakuvad võimalust investeerida fikseeritud tähtaja ja tulususega – tüüpiliste võlakirjade puhul makstakse investoritele perioodilist varem määratud intressi ning lõpptähtajal tagastab emitent lisaks viimasele intressimaksele ka põhiosa. Võlakiri erineb laenust standardiseeritud tingimuste poolest, mis muudab investeerimise (võlakirjade ostu-müügi) protsessi lihtsaks ja võimaldab paljude investorite üheaegset kaasamist. Balti kapitaliturgudel on levinud võlakirjade esmapakkumised nii mitte-avalikul kui avalikul moel koos börsil noteerimisega.

Loe lähemalt

Mezzanine

Mezzanine laen on Balti investorite seas veel vähetuntud varaklass, mis sisaldab nii võla- kui aktsiainvesteeringu tunnusjooni. Tüüpiliselt on tegemist aktsiatele omase kõrgema riski kuid fikseeritud tähtaja ja tootlusega instrumendiga, millele võib olla lisatud täiendava tulu teenimise mehhanism kõrgema riski kompenseerimiseks.

Loe lähemalt

Aktsiad

Aktsiad pakuvad  võimalust siseneda erineva suurusega ettevõtetesse omakapitaliinvestorina. Kõrgeima väärtuse kasvu potentsiaali, kuid ka kõrgeima riskiga varaklass.

Loe lähemalt